Глисти — це паразити, які можуть проникнути в організм людини. Підозра на наявність глистів може виникнути при появі деяких симптомів, але для точного діагнозу і лікування необхідно консультуватися з лікарем.
Як почувається людина, в якої глисти? Деякі люди можуть відчувати збільшення апетиту, тоді як інші можуть відчувати втрату апетиту. Деякі люди можуть відчувати безсоння, нервозність і занепокоєння у зв’язку з глистами.
Де болить, коли глисти? Глисти, такі як гострики, можуть викликати свербіж в ділянці заднього проходу. Цей свербіж часто посилюється вночі, бо глисти активізуються вночі. Зараження глистами іноді супроводжується порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту, такими як діарея або запор.
Біль або дискомфорт у животі також може бути ознакою зараження глистами, особливо якщо вони знаходяться в шлунку або кишечнику.
Щоб виявити паразитів, лікар може призначити різні аналізи на глисти: зішкріб на ентеробіоз; аналіз калу на яйця глистів; серологічні аналізи: ІФА, РСК, РІФ, РНГА; гістологічну копрологію; гельмінтоларвоскопію.
У разі підтвердження інфекції будуть призначені протигельмінтні препарати. Зверніть увагу, що всі препарати, спрямовані на знищення гельмінтів, мають певну токсичність і можуть завдати шкоди в разі неправильного дозування. Лікар підбере найбільш ефективний препарат, призначить коректну дозу і розповість, як правильно проводити профілактику за допомогою антигельмінтних засобів.