На жаль, в наші дні осіння алергія є актуальною приблизно для 25% населення. Найбільш поширеним осіннім алергеном є пилок амброзії, яка цвіте з середини серпня практично до початку жовтня.
Другий "осінній алерген" — це цвіль, яка активно розмножується саме в міжсезоння. Цвіль може поширюватися як в темних і вологих приміщеннях, так і на вулиці, просто в купі осіннього листя. Третій "подарунок осені" для алергіків — пилові кліщі, пік активності яких також спостерігається в осінній період.
Як підготувати оселю
Перш ніж намагатися сховатися від алергенів у будинку, необхідно подбати про те, щоб він відповідав таким вимогам:- Вологість в приміщенні повинна становити від 35% до 50%. Така вологість вважається ідеальною для нормального самопочуття. Вимірювати вологість в приміщенні можна за допомогою спеціального приладу, який називається гігрометр. А якщо в приміщенні занадто низька вологість, можна відрегулювати її за допомогою зволожувача повітря.
- Своєчасна заміна вентиляційних фільтрів також дуже важлива. На фільтрах осідає велика кількість алергенів, які з потоком повітря потрапляють у приміщення і в дихальні шляхи алергіка.
- Щоденне вологе прибирання приміщення і витирання пилу на поверхнях допоможе уникнути пилових кліщів і позбутися від пилку рослин.
- Прибрати килими і речі, які накопичують пил і кліщів. Особливо неприпустимі килими в спальні.
- Часто міняти постільну білизну, не менше одного разу на тиждень. Перед використанням постільної білизни бажано її пропрасувати гарячою праскою, щоб напевне позбавитися від кліщів і продуктів їхньої життєдіяльності.
- Провітрювати приміщення не менше двох разів на день по 15-20 хвилин, особливо перед сном.
- Визначити місця, де може локалізуватися та множитися цвіль. Особливу увагу приділити ванній кімнаті, кухні, туалету. Цвіль знищити за допомогою спеціальних засобів, після чого ретельно вимити приміщення і провітрити.
Як уникнути осінньої алергії
- Крім підготовки власного житла, необхідно дотримуватися деяких заходів, які допоможуть знизити ймовірність проявів алергії восени, а саме:
- Регулярно приймати ванни з морською сіллю, яка є доброю профілактикою алергічних проявів.
- Намагатися виключити контакт з алергенами або скоротити його до мінімуму. При цьому слід пам'ятати:
1. Якщо у вас алергія на пилок дерев, слід виключити з раціону яблука, груші, горіхи, сливи, моркву. 2. Якщо алергія на пилок амброзії, не їсти кавуни, дині, соняшникову олію, майонез, насіння, а також злакові, крім гречки.
- Намагатися систематизувати свій день і знайти місце для щоденних прогулянок на свіжому повітрі.
- Займатися спортом, регулярно практикувати дихальні вправи.