Як уникнути переїдання і що робити, якщо не можете втриматися

6973 0

Ми у соцмережах:

Як уникнути переїдання і що робити, якщо не можете втриматися

В Україні заведено гостей пригощати щедро. І кожну страву покуштувати і оцінити, інакше господиня образиться. За все доводиться розплачуватися "революцією" в шлунку, і таке частування зазвичай закінчується запитанням "навіщо ж я стільки їв". Насправді порожній шлунок за розміром — невеликий мішечок з м'язів, а вмістити здатний до 5 літрів. Тільки чи потрібне таке навантаження людині?

Схуднення їжа При переїданні порушуються обмінні процеси організму, а органи, і не тільки шлунково-кишкового тракту, випробовують підвищене навантаження. Страждає серцево-судинна система, бо травній системі потрібно більше крові, щоб переварити їжу. А зі збільшенням роботи серця збільшуються його м'язові стінки і посилюються його скорочення. Наслідки регулярного переїдання — проблеми з тиском. Також страждає фільтр організму — печінка, клітини якої виявляються заповненими жиром. Типові супутники переїдання — гастрит зі зниженою кислотністю, холецистит, хронічний панкреатит, коліт. Люди, які люблять відчуття приємної важкості після ситного обіду або вечері, часто мають порушення гормонального фону — не вистачає гормону щитовидної залози — тироксину. Чоловікам це загрожує порушенням ерекції, жінкам — збоями менструального циклу. Психологи кажуть, що звичка переїдати формується ще в дитячі роки. Коли батьки змушують дитину з'їдати все, що лежить на тарілці, навіть незважаючи на те, що дитина вже сита. Чи пізніше, коли людина в стані стресу з'їдає солодку або жирну страву і в організм надходять гормони задоволення, їй здається, що будь-які проблеми з відчуттям ситості легше долати. Чи можна навчитися не переїдати? Так. По-перше, потрібно виробити собі раціон і, головне, режим харчування. Намагайтеся їсти невеликими порціями 3 рази на день з 1-2 перекусами між основними прийомами їжі. Згадайте, що сніданок повинен бути ситніший за обід і вечерю, оскільки зранку потрібно зарядитися енергією на весь день. Але їсти в необмеженій кількості різні продукти не можна навіть на сніданок. Найкраще вести харчовий щоденник. Три дні докладних записів розкажуть вам, скільки їжі ви споживаєте насправді. Спробуйте обдурити організм візуально, накладайте в маленьку тарілку звичайну порцію, таким чином їжі буде здаватися більше. Скорочуйте кількість споживаного цукру, жирної і гострої їжі, а також розмір порції. Якщо відчуваєте сильний голод, не накидайтеся на їжу, це загрожує переїданням. Розділіть звичайну порцію на дві частини. Спочатку з'їжте першу порцію, а до другої приступайте тільки через 20 хвилин. За цей час ви зможете зрозуміти, чи потрібна вам додаткова кількість їжі. Якщо все-таки переїли, наступного дня бажано харчуватися переважно фруктами і овочами або провести сокову терапію (протягом дня випити 1,5 л свіжовичавленого овочевого чи фруктового соку, розведеного мінеральною водою). Не варто відмовлятися від сніданку, який простимулює правильну роботу шлунково-кишкового тракту, і карати себе за зайвий апетит недоїданням.

Компетентно

Лікар-терапевт Валерій Заболонько зазначає: не хочете переїдати — менше їжте. Це ж так просто. А якщо не виходить і обов'язково потрібно підтримати компанію, їжте дрібними порціями, віддайте перевагу легким стравам — овочам. В цьому випадку незамінний капустяний салат. В якійсь мірі він виконує роль нейтралізатора переїдання. Не їжте довго, беріть участь в організованих господарями заходах: розіграшах, танцях, піснях. Все це — мінус зайві калорії. У самому застіллі мають бути перерви між закусками, гарячим і солодким столом. Важко відповісти однозначно, що сприяє кращому перетравлюванню їжі. При підвищеній кислотності в шлунку відбувається "термоядерна реакція" — їжа перетравлюється швидко. Тут і мінералка не знадобиться, в крайньому разі — лужна без газу. При зниженій кислотності організм сам підказує вибрати продукти гострі і з кислинкою. Можна пити будь-яку мінеральну воду, в тому числі й газовану. Алкоголь, пряні і перчені страви сприяють більш швидкому перетравлюванню їжі. Але для таких продуктів потрібен здоровий шлунково-кишковий тракт, інакше біль після застілля нагадає про порушення. Тому внутрішнє відчуття при виборі страв за столом має бути вирішальним.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також