Як зараховуються у пенсію «північні»?

3012 0

У радянські часи поїхати на роботу на Північ було дуже престижно. Грошей, зароблених в умовах вічної мерзлоти, вистачало на те, щоб з шиком провести відпустку «на морях» і після повернення в рідне місто обзавестися масою престижних речей типу авто або меблевого гарнітура. Тепер же в «заробітчан» з’явилася маса проблем з підтвердженням і нарахуванням пенсії, адже Крайня Північ — це вже інша країна. «Як зараз зараховується в стаж час роботи на Крайній Півночі в радянський час?» — додзвонився із запитанням Іван Григорович Іваненко зі Львова.

У радянські часи поїхати на роботу на Північ було дуже престижно. Грошей, зароблених в умовах вічної мерзлоти, вистачало на те, щоб з шиком провести відпустку «на морях» і після повернення в рідне місто обзавестися масою престижних речей типу авто або меблевого гарнітура. Тепер же в «заробітчан» з’явилася маса проблем з підтвердженням і нарахуванням пенсії, адже Крайня Північ — це вже інша країна. «Як зараз зараховується в стаж час роботи на Крайній Півночі в радянський час?» — додзвонився із запитанням Іван Григорович Іваненко зі Львова. Відповідно до п. 5 Кінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тимчасово, до прийняття відповідного Закону, період роботи до 1 січня 1991 року на Крайній Півночі і місцевостях, прирівняних до цих районів, а також на острові Шпіцберген, зараховується в стаж роботи в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року. Порядок надання пільг особам, які працювали в районах Крайньої Півночі, був встановлений указом Верховної Ради СРСР від 10.08.1945 і 10.02.1960 «Про упорядкування пільг для осіб, які працюють у районах Крайньої Півночі і місцевостях, до них прирівняних». Пільги при нарахуванні стажу роботи для призначення пенсії надавалися працівникам, які переводилися, направлялися або запрошувалися у райони Крайньої Півночі з інших областей країни за умови, що ці робітники уклали трудові договори про роботу в цих районах. Також пільги з нарахування стажу роботи надавалися особам, які прибули за своєю ініціативою, але уклали термінові трудові договори, а також громадянам, які прибули в порядку громадського призову. «З якого розміру мінімальної пенсії за віком розраховуються 20% надбавки почесним донорам України?» — поцікавився Володимир з Нікополя Дніпропетровської області. Відповідно до ст.13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» особи, яким присвоєне звання «Почесний донор України» мають право на надбавку в розмірі 20% від розміру мінімальної пенсії за віком. Постановою Кабміну України від 03.01.2002 №1 встановлено, що надбавку розраховують з розміру 19,91, тобто 20% від цієї суми — 3,98 грн. Відповідно до Закону «Про внесення змін у ст.13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів», що набере чинності з 1 січня 2006 року, донорам буде встановлена надбавка до пенсії в розмірі 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. «Незадовго до смерті брат розлучився з дружиною. Тепер вона претендує на його дім, який дістався йому від бабусі як спадщина. Хто має право на дім за законом?» — додзвонився Андрій Іванович з Димитрова. Право на спадщину мають дитина померлого та його батьки. Колишня дружина не бере участі в поділі спадщини на підставі того, що на день смерті не була одружена зі спадкодавцем. Частини спадщини кожного зі спадкоємців призначаються рівними. На підставі ст.1267 ЦК України спадкоємці за договором між собою можуть змінити розміри своїх частин у спадщині. Якщо справа стосується рухомого майна, достатньо усного договору, якщо нерухомості або транспортних засобів, то закон вимагає письмової угоди, засвідченої нотаріусом.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також