Якщо обгоріли на сонці

1006 0

Ми у соцмережах:

Якщо обгоріли на сонці

Насамперед уражені променями підступного сонця ділянки на шкірі потрібно остудити. Є можливість прийняти прохолодну ванну — добре. У воду потрібно додати ефірну олію, харчову соду або крохмаль у невеликій кількості. Від використання пінки, гелю для душу або мила поки доведеться відмовитися.

Загар засмага

Перша допомога

Насамперед уражені променями підступного сонця ділянки на шкірі потрібно остудити. Є можливість прийняти прохолодну ванну — добре. У воду потрібно додати ефірну олію, харчову соду або крохмаль у невеликій кількості. Від використання пінки, гелю для душу або мила поки доведеться відмовитися. Прийняли ванну? Не поспішайте витиратися рушником, шкіру потрібно тільки злегка промокнути, щоб не травмувати. З цієї ж причини не можна розтирати уражені ділянки шкіри спиртовими розчинами або охолоджувати за допомогою кубиків льоду. У цьому випадку пухирі на шкірі з'являться швидше. На охолоджену шкіру потрібно нанести мазь від опіків або як альтернативу — спеціальний крем для використання після засмаги. Це позбавить вас сверблячки та лущення. Якщо ж трапилося так, що ні мазі, ні крему у вас під рукою немає, то на допомогу прийдуть перевірені часом домашні засоби. Наносьте їх на обгорілу шкіру кілька разів, поки не помітите, що ваш загальний стан покращився і самій шкірі теж стало краще.

Рецепти від опіків рятуємо шкіру в домашніх умовах

1. Нежирний йогурт утримає вологу на поверхні шкіри та поліпшить її стан. 2. Соняшникова олія допоможе при сильних опіках. На поверхні шкіри вона створює плівку, що також збереже вологу, а значить, лущення та пухирі вам будуть не страшні. 3. Кефір наносять на обгорілу шкіру, а після змивають прохолодною водою. 4. Прохолодний зелений чай також допоможе обпаленій сонцем шкірі — з нього роблять компреси. 5. Сметана в кількості двох столових ложок, змішана зі столовою ложкою олії і жовтком одного яйця — також корисна суміш. Її потрібно наносити на обгорілу шкіру кілька разів. 6. Сік алое в поєднанні із заваркою має знеболювальний ефект і посприяє охолодженню шкіри. 7. Вівсяні пластівці (4 столові ложки) розчиняємо у воді (100 мл) і одержуємо корисну суміш, яку потрібно нанести на уражені ділянки шкіри. Чекаємо 15 хвилин, змиваємо прохолодною водою і зволожуємо кремом. 8. Картопляний сік допоможе при запаленні шкіри від сонячних опіків, якщо протерти ним уражені місця. 9. Свіжий огірок, натертий на тертці, допоможе обгорілому на сонці обличчю. Його наносять на шкіру, залишають на 15-20 хвилин і змивають. Найкраще змивати чайною заваркою.
Пам'ятайте, усі ці рецепти допоможуть, тільки якщо шкіра обгоріла на сонці не дуже сильно. При пухирях, виразках, інших відкритих ушкодженнях шкіри їх застосовувати не можна! У випадку якщо опік досить сильний, у хід потрібно пустити знеболювальні препарати, щоб не допустити погіршення стану, і негайно звернутися до лікаря. Постраждавши від сонячних променів, потрібно якнайменше гуляти під сонцем і якнайбільше пити. При підвищенні температури, появі головного болю, слабкості, нудоти та блювоти відразу ж звертайтеся до лікаря. Пухирі, які можуть з'явитися на шкірі, розкривати не можна. Якщо ж це все-таки трапилося (пухир лопнув сам по собі), то візьміть антибактеріальну мазь, обробіть нею потрібну ділянку шкіри, наклавши пов'язку.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також