Захищаємо волосся від осені
24.09.2013 00:31 Адміністратор
1491
0
Ми у соцмережах:
Добре, що шапки, високі коміри і шарфи ще не вийшли з моди. Адже осіннього переохолодження бояться не тільки судини і шкіра голови, а й волосся. Від вітру і дощу воно слабшає, січеться на кінчиках, втрачає блиск. Догляд за волоссям в холодний сезон нескладний, але деякі правила можуть видатися незвичайними.
Дозволимо голові бути жирною
Природна плівка на волосі захищає його від впливу негоди. Тому в холодний сезон мити голову частіше двох разів на тиждень не рекомендується. Це не означає, що доведеться ходити з зачіскою неохайного вигляду. Уникнути такого зовнішнього ефекту вдасться, якщо після миття використовувати тільки кондиціонер, який розпушує волосся, надає вигляду легкості і чистоти надовго. Бальзам хоч і створює додатковий захист, але також і робить важчим волосся. Під головним убором таке волосся швидко втрачає вигляд. Так що краще замість бальзаму використовувати маски раз на тиждень або два. З цієї ж причини не радять взимку використовувати гель для укладання, краще вдаватися до більш легких засобів — мусів, сухого лаку.
До речі, волосся, що стирчить з-під шапки, теж потрапляє під холодний удар. Тому його слід ховати під шарф при температурі нижче мінус 2оС.
Ні — фену і прасці
Щоденні укладання доведеться скасувати. По-перше, шапка їх зіпсує. По-друге, волоссю і так непросто зберегти здоров'я, а тут ще термообробка. Оптимальний варіант: дозволити волоссю висохнути самостійно і потім злегка укласти. Завивка та хімічне вирівнювання волосся пізньої осені та взимку протипоказані. До речі, від підвищеної вологи в повітрі їхній ефект може бути гірший, ніж очікувалося.
Лікуємо волосся вдома
Перевірені живильні і зволожувальні засоби для волосся — натуральні. Щоправда, робити їх варто тим, хто не страждає на алергію на мед, яйця, молочні продукти та інші інгредієнти. На основі яєць рекомендують маски власникам будь-якого типу волосся, але з тією різницею, що для сухого краще підійде основа з жовтка, а для жирного — з білка. До основи можна додати столову ложку кефіру або соняшникової олії. Деякі змішують яйце і м'якуш житнього хліба або жменю вівсяних пластівців. Замість яйця можна взяти мед, змішувати з іншими інгредієнтами в пропорції один до одного. Для додання чистоти, шовковистості та усунення ефекту жирного волосся його можна обполіскувати після миття. Для цього використовуйте відвар ромашки, дубової кори або розчин оцту (одна столова ложка на літр води).
Дієта для зачіски
1. Омега-кислоти для зміцнення фолікул, зволоження, підживлення слабких волосків. Знайти омега-кислоти можна в рибі: оселедці, сьомзі, форелі, сардинах.
2. Білок, якого найбільше в яйцях. Їх для здоров'я волосся можна використовувати не тільки в масках, але і "приймати усередину". А ще в яйцях є цинк і залізо, які позитивно впливають на швидкість обмінних процесів в шкірі. Ще білок є в м'ясі птиці.
3. Вітамін Е, зволожує і загоює шкіру. Він є, наприклад, в горіхах. У волоських горіхах міститься також корисна для блиску і яскравості волосся мідь.
4. Вітамін D — відповідає за ріст і міцність волосся. Є в риб'ячому жирі, ікрі, молочних продуктах та яловичій печінці.
5. Бета-каротин — рослинний пігмент, відомий нам з реклами шампунів. Зміцнює волосся. Природне джерело, наприклад, шпинат.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686