Заздрість: біла, чорна і «сіро-буро-малинова»

1843 0

Ми у соцмережах:

Заздрість: біла, чорна і «сіро-буро-малинова»

У народі розрізняють заздрість білу і чорну. Біла спонукає працювати активніше, досягати більшого, дивлячись на досягнення інших. Лейтмотив чорної — «Нехай у мене корова здохне, аби тільки у сусіда здохло дві». Із заздрістю боротися варто заради власного спокою, хорошого самопочуття і здоров’я.

Короткочасні спалахи заздрості людям із здоровою психікою особливо не зашкодять. Але є заздрісники, які кладуть життя на те, щоб нашкодити тому, хто став успішним, відомим. Це буває при великих амбіціях і нестабільній, хоча високій самооцінці. У «професійних» заздрісників нерідко виникають проблеми з печінкою, тахікардія, гіпертонія, яку спричиняє нервове перенапруження, виразка шлунка. Людина заздрить, а відтак сердиться і гормони стресу «омивають» організм. Від цих поганих гормонів можуть розвиватися різні патологічні стани, зокрема хвороби судин і серця. Душевна дисгармонія породжує дисгармонію внутрішню, всередині організму. Тому живіть у мирі з людьми і з собою. Дослідження показали, що коли людина сердиться, кількість скорочень серця зростає до 200 за хвилину і більше, артеріальний тиск підскакує, підвищується рівень холестерину і згортуваність крові. Вважається, що злість, викликана заздрістю, завдає здоров’ю більшої шкоди, ніж куріння та ожиріння. Встановлено, що негативне ставлення до навколишніх, злопам’ятність, невміння прощати, агресивність удвічі знижують опірність організму до сезонних застуд та грипу.

Як боротися з нехорошим почуттям — Поважайте інших. — Знаходьте позитивні якості в людях, з якими вас зіштовхує доля. — Пробачайте людям, будьте милосердними. Доброта, уміння йти на компроміс дуже важливі. Всі довгожителі славляться доброзичливим ставленням до людей, незлобивістю. — Робіть щось, що у вас виходить краще за інших. — Знайдіть свою мрію, свій шлях. Для чого витрачати час і енергію на заздрість, яка нічого не створює? Кожному під силу зробити щось справді унікальне. Реалізуйте свої творчі здібності.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також