Як вгамувати гнів — поради від психологівУ часи надзвичайно стресових умов важливо зрозуміти, що відчувати гнів — це нормально, і його можна приборкати. Фахівці всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» поділилися порадами, як вгамувати гнів.
Намалюйте, який вигляд має ваш гнів. Це може бути щось кумедне або абстрактне. Потім уявіть, як можете «перемогти» цю фігуру, перетворивши її на щось позитивне. Наприклад, на тварину або сонце. Це допоможе зменшити вплив негативних емоцій на ваш стан.
Перш ніж реагувати на ситуацію, зробіть паузу. Заплющте очі, вдихніть, рахуючи до 10 і лише тоді подумайте про свою реакцію. Це допоможе уникнути імпульсивних рішень і відреагувати більш усвідомлено.
Записуйте ситуації, які викликають у вас гнів. Після кожного запису намагайтеся знайти один позитивний момент у ситуації, що сталася.
Малювання, музика, письмо — ці заняття не лише відволікають від негативних думок, а й допомагають візуалізувати ваші емоції, роблячи їх більш зрозумілими. Коли ми починаємо бачити та відчувати свої емоції на папері чи через музику, вони втрачають свою негативну силу.
Поговоріть із близькою людиною про те, що вас турбує. Розмова допоможе випустити пару і поглянути на ситуацію з іншого боку.
Сміх — один із найкращих способів зняти напругу. Подивиться комедію, почитайте жарти або поділіться веселими моментами з друзями. Сміх допомагає не лише знизити рівень емоційної напруги, а й покращує настрій.