Одним із найважливіших світових документів є статут ООН. В ньому записані всі основні принципи міжнародного права та механізми їхнього регулювання, і вказані спеціальні структури, які відповідають за вирішення складних геополітичних питань. Найвідомішою з них є Рада Безпеки ООН.
Протягом своєї діяльності дана структура неодноразово зазнавала змін. Наприклад, в 1963 р. кількість її членів була збільшена з одинадцяти до п’ятнадцяти, а рішення з процедурних питань вважалися прийнятими, коли за них проголосувало дев’ять держав (раніше вистачало семи голосів). Однак склад постійних членів Радбезу ООН й досі залишається незмінним – це Китайська Республіка, Франція, Союз Радянських Соціалістичних Республік, Об’єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки (див. п. 1, ст. 23 чинної редакції статуту ООН від 16.09.2005 р.). Це може здатися дивним, оскільки на даний час Китай представляє Китайська Народна Республіка, а місце СРСР вже давно зайняла Росія. Але зміни до статуту ООН чомусь не внесли і донині. Кому ж тоді це вигідно?
До КНР претензій найменше, адже в 1971 р., за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2758 (XXVI) – “Відновлення законних прав Китайської Народної Республіки в Організації Об’єднаних Націй”, вона стала офіційним представником Китаю в ООН, витіснивши таким чином Республіку Китай, яка з 1949 р., після поразки у громадянській війні в Китаї, контролює лише острів Тайвань з навколишніми островами.
Однак, щодо Росії жодна резолюція не приймалася і вона фактично в односторонньому порядку зайняла місце СРСР в ООН. Все відбулося просто: 24 грудня 1991 р. тодішній президент РФ Борис Єльцин повідомив Генсека ООН, що місце СРСР займе Росія. Проте дана процедура була незаконною, тому що РФ офіційно є спадкоємицею Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки. Оскільки остання, на відміну від Української РСР та Білоруської РСР, не була окремим членом ООН, то її наступниця – Російська Федерація – мала вступати в ООН заново – так, як це робили інші колишні радянські, югославські та чехословацькі республіки. Чому ж тоді для Росії зробили такий виняток? Серед основних причин надання РФ права бути офіційним наступником СРСР в ООН є той факт, що місце постійного члена Радбезу не могло були вакантним, через те що це символічне місце однієї з держав-переможців у Другій світовій війні. Але, насправді, свою роль зіграла наявність в СРСР ядерної зброї, яку було вирішено передати у спадок Росії. Саме тому РФ, за мовчазної згоди інших великих держав, стала наступником СРСР в ООН.
Отже, з юридичної точки зору, членство Росії в ООН – незаконне, бо вона є наступницею РРФСР, а не СРСР, і тому мала вступати в ООН заново. Проте тепер зрозуміло, чому СРСР й досі є “членом” Радбезу ООН, адже це вигідно Росії, яка у разі погашення “членства” Радянського Союзу може опинитися за бортом міжнародної політики.
Автор: політолог Тарас Бараболя
Коментарі
З тебе такий політолог, як з мене марсіанин. Гугли Алма-Ату грудень 1991 року. де всі члени СНГ погодились і поставили свій підпис, шоб РФ стала правоприємницею СРСР. З через при днв це підтвердила і Європа. ЗАЯВЛЕНИЕ "двенадцати" о будущем статусе России и других бывших республик Европейское сообщество и его государства-члены с удовлетворением отмечают решение участников встречи в Алма-Ате 21 декабря 1991 года о создании Содружества Независимых Государств. Они принимают к сведению, что международные права и обязательства бывшего СССР, включая права и обязательства по Уставу ООН, будут продолжать осуществляться Россией. Они приветствуют согласие Правительства России принять на себя эти обязательства и ответственность и в этом качестве будут продолжать свои дружественные отношения с Россией с учетом изменения ее конституционного статуса. Они готовы признать другие республики, составляющие Содружество, как только они получат гарантии от этих республик о готовности выполнить требования, содержащиеся в "Критериях признания новых государств в Восточной Европе и на территории Советского Союза", принятых министрами иностранных дел "двенадцати" 16 декабря 1991 года.
Чебоксары эмалирование ванн
Онлайн школа дизайна
Программа Автокад шаг за шагом от Евгения Курицина
Все як сотні років тому! Москва викручується і привласнює чуже! Не вірите? Читайте ось це - "Куди поділись давні літописи Нестора, або чому досі віримо московським підробкам" - ://vremya.eu/stati/obrazovanie-i-nauka/kudi-pod-lis-davn-l-topisi-nestora-abo-c.html
Читаю таке та й думаю- що ж ви там курите таке забористе?..
lte прокси
Индивидуальные, скоростные мобильные прокси для Instagram ротационные, динамические
Индивидуальные 4g мобильные прокси для социальных сетей гео Казань ротационные, динамические
Стабильные мобильные прокси для работы с социальными сетями динамические