Будинок, який вбиває

1212 0

Ми у соцмережах:

Будинок, який вбиває

Нафталін, який був включений до списку канцерогенних речовин і заборонений до застосування в побуті, в Україні все ще використовують, охороняючи гардеробні від молі. Тож людина, надихавшись парами нафталіну, ризикує отримати алергію, напад астми, нудоту і головний біль.

дом

Шкідливі запахи

Нафталін, який був включений до списку канцерогенних речовин і заборонений до застосування в побуті, в Україні все ще використовують, охороняючи гардеробні від молі. Тож людина, надихавшись парами нафталіну, ризикує отримати алергію, напад астми, нудоту і головний біль. Нове синтетичне килимове покриття пахне не краще. Токсична клейова основа килима виділяє їдкий, отруйний запах — провокатор безсоння, дратівливості і алергічних реакцій. Щоб уникнути цих неприємностей, новий килим повинен з тиждень полежати розгорнутим на свіжому повітрі. Ще один ворог — освіжувачі повітря. До складу спреїв входять токсичні леткі речовини, які проникають в організм через легені і шкіру. Часто виробники додають в них бензонат натрію і нітрит натрію — сильні отрути, які викликають навіть мутацію ДНК. Суперконцентрацію отруйних речовин людина отримує, «освіживши» спреєм повітря в замкнутому просторі санвузла. Якщо дихати цим регулярно, можна одержати сильну алергію, астму і навіть підвищити ризик ракової пухлини.

Wi-fi

Якщо у вас діти до 5 років, підключати в квартирі wi-fi не рекомендують фахівці, вказуючи на особистий досвід: «сам став гірше спати після того, як в будинку з'явилася мережа, і голова болить частіше». Втім, кількість результатів досліджень за і проти wi-fi буде приблизно рівною. На тій же частоті 2,4 ГГц працюють, наприклад, мікрохвильові печі, при цьому потужність роутера на кілька порядків нижча, ніж мікрохвильовки. Тканини людського тіла, розташовані безпосередньо біля джерела випромінювання, можуть його поглинати, тому, наприклад, ноутбук з бездротовим інтернетом краще не тримати на колінах. А роутер краще вимикати на ніч.

Ртутні термометри

У країнах ЄС від ртутних термометрів відмовилися ще в 2009-му, здали їх в аптеки і тепер користуються безпечними електронними або найсучаснішими — інфрачервоними. Бо надто шкідливі для людини і всього живого ртутні випари. Одного розбитого термометра досить, щоб зіпсувати повітря в радіусі 160 квадратних метрів. Підступність отруєння ртуттю в тому, що його симптоми (нудота, головний біль, біль в шлунку, тремтіння в руках, жар і озноб) можуть проявитися лише з часом, коли в організмі накопичиться критична кількість ртуті. І тоді без курсу детоксикації в стаціонарі не обійтися. Як зібрати метал, який розтікся по підлозі? Найкраще — за допомогою скотча або лейкопластиру; зі щілин ртуть можна дістати за допомогою шматочка фольги; працювати потрібно в рукавичках; ртуть помістити в банку, щільно закрити і віддати рятувальникам або відвезти у пункти, де приймають розбиті термометри; помити підлогу розчином марганцівки або мильно-содовим розчином; ретельно провітрити і пити якомога більше рідини.

Шум і гамір

Психологи стверджують: ввечері людині важливо побути в спокійній обстановці, тиші, відновитися після робочого дня, розслабитися. Навіть під час сну мозок продовжує сканувати простір на предмет небезпеки, і якщо за стіною лаються або голосно вмикають телевізор — сон буде тривожним і переривчастим. Спробуйте нагадати сусідам, що дотримання тиші після 22.00 і до 8.00 у нас закріплено в статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Санітарні норми допустимого шуму для житлових будинків у нічний час (з 22.00 до 8.00) — від 30 до 45 дБ; на території, що безпосередньо прилягає до житлових будинків у денний час — від 55 до 70 дБ, у нічний — від 45 до 60 дБ; на майданчиках відпочинку на території мікрорайону і груп житлових будинків — від 45 до 60 дБ цілодобово. Виміряти рівень шуму може санепідеміологічна служба, і вона ж має право оштрафувати порушника. До речі, істеричний жіночий крик входить до сімки найбільш дратуючих людське вухо звуків. Випереджають його хіба що звуки виделки, яка дряпає скло, і скрип крейди або нігтів об дошку. У топ-7 увійшли виск гальм велосипеда, плач дитини і працююча електродриль. А найприємнішими виявилися звуки оплесків, дитячого сміху та проточної води.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також