Чи заберуть квартиру у Світлани Сад?

3142 0

Ми у соцмережах:

Чи заберуть квартиру у Світлани Сад?

У сучасній Україні безплатні квартири отримують лише окремі категорії громадян. Зокрема, державні службовці, яких переводять на роботу до іншого міста, надаючи "службове" житло, котре вони потім без проблем приватизують, а потім продають. Подібна схема давно і успішно працює у Рівному. Скандал із квартирою депутата обласної ради Світлани Сад може або покласти край подібній практиці, або навчити тих, хто дає і отримує за наш з вами кошт безплатне житло, діяти більш акуратно...

Світлана Сад Більше трьох років тому за кошти з обласного бюджету (загалом 1,8 млн.грн.) купили чотири квартири: обласній прокуратурі, УМВС, УСБУ та Світлані Сад, заступнику тодішнього голови ОДА Василя Берташа, яка до призначення на посаду жила у Сарнах. Квартири нібито мали бути службовими і залишатися у власності облради. Але торік слідчі УМВС встановили, що квартири приватизовані. Міліція відкрила кримінальне провадження на тодішнього керівника управління з питань будівництва Юрія Сідлецького, який займався їхнім оформленням. А минулого тижня з ініціативи міліції на сесії розглядалось питання про визнання облради потерпілою стороною у цій справі. Депутати завагалися, чи голосувати за таке рішення, бо ж Світлана Сад — не тільки колишній заступник голови, а й їхня колега в облраді.

Світлана Сад Світлана Сад
На придбання для Світлани Сад двокімнатної квартири площею 66 м2, на вулиці Костромській, 7 витратили 430 тис. грн. Розпорядником коштів призначили управління з питань будівництва та архітектури. Тодішній його керівник Юрій Сідлецький, купивши квартири, замість того щоб передати їх у комунальну власність обласної ради, зареєстрував їх як державну власність, що дозволило житло приватизувати без згоди облради. Слідчі УМВС відкрили кримінальне провадження проти Юрія Сідлецького за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Покарання, передбачене цією статтею, — позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Світлана Сад говорити про житло на Костромській, у якому нині живе, не хоче. Каже, що розбираються правоохоронці. А тим часом реєстраційна служба Рівненського міського управління юстиції Рівненської області 23 лютого цього року зареєструвала Світлану Сад як приватного підприємця. За даними держреєстру, пані Сад буде власницею фітнес-центру. Вадим Бобріков, заступник директора департаменту з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації:
— Після підписання договорів купівлі-продажу на ці чотири квартири головне управління з питань будівництва та архітектури подало зазначені договори державному реєстратору для їхньої реєстрації. Державний реєстратор відповідно до закону самостійно визначив вид власності на це житло — державна. Жодних втручань у діяльність державного реєстратора з боку управління не було. Світлана Сад отримала ордер на квартиру та приватизувала її. За інформацією, яку ми маємо, квартири, надані УСБУ, УМВС та прокуратурі, залишаються в державній власності.
Олексій Кособуцький, депутат обласної ради, член постійної комісії з питань бюджету:
— Обласна рада повинна була повернути це житло у комунальну власність, але з нашими судами я мало вірю у цю можливість. Щодо Юрія Сідлецького, то якщо він вчинив злочин, має понести і покарання.
Григорій Мініч, депутат обласної ради, голова постійної комісії з економічних питань та комунальної власності:
— Я не знаю, мали куплені чотири квартири залишатися у комунальній власності чи передбачалося, що їх приватизують. Власне, тому я й попросив питання про визнання обласної ради потерпілою стороною відкласти на наступне засідання і вивчити проблему на комісіях обласної ради. Світлана Сад, як і будь-який хороший спеціаліст та керівник, мала право на купівлю за кошти з обласного бюджету житла, як і працівники правоохоронних органів. Вона сама не могла забрати квартиру з комунальної власності. Якщо житло було передано незаконно, то претензії потрібно пред'являти тим, хто це зробив.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також