Дітей з ДЦП можуть лікувати самі батьки
29.05.2014 00:42 Адміністратор
5835
0
Ми у соцмережах:
Тільки в одному Рівному налічується більше 200 дітей, які мають діагноз дитячий церебральний параліч (ДЦП) різного ступеня тяжкості. Це невиліковна хвороба, і донедавна єдине, що могли запропонувати таким дітям лікарі, — це дорогі ліки та реабілітація в державних і приватних клініках, яку можна здійснювати було не частіше, ніж раз в місяць. Нещодавно Рівне відвідав реабілітолог з Братислави Анатолій Смолянінов, який запропонував кардинально нову методику боротьби з прогресуванням ДЦП — програму "Рука — мозок".
Активну участь в реабілітації хворої дитини беруть її батьки
Програма, запропонована спеціалістом зі Словаччини, складається з двох частин. Перший комплекс вправ раз у 2-3 місяці виконує сам Анатолій Смолянінов — це кваліфікована корекція хребта та суглобів, що має багато спільного з мануальною терапією. Друга частина полягає в щоденних спеціально розроблених вправах, які повинна виконувати дитина з ДЦП самостійно, якщо може, або з допомогою батьків, яких цього навчають. Кількість таких вправ доволі велика. Проте вони сприяють тому, що хвороба не прогресує, а деяких її проявів, як, наприклад, неможливість використовувати одну руку чи ногу, можна взагалі уникнути.
— Програма "Рука — мозок" створена при Університеті Каменського в Братиславі в Словаччині, — розповідає керівник програми, реабілітолог і доктор наук Анатолій Смолянінов. -
На її розробку ми з колегою Аліцією Ванчовою витратили 8 років. Сьогодні ми популяризуємо її, починаючи з Мюнхена і завершуючи Алма-Атою. Їздимо і по містах України на запрошення лікарів та батьків. У Рівному були вже вдруге. Цього разу корекцію з дітьми проводили протягом 5 днів і зацікавлені в подальшій співпраці. Ми маємо вже напрацьовану базу в Пущі Водиці поблизу Києва, куди їздять батьки з дітьми, які знають про нашу програму. Проте для них це складно і доволі недешево — гроші витрачаються не лише на лікування, але й проживання. Тому було б доцільно запровадити її на місцях, а також навчити місцевих спеціалістів медицини, як працювати за цією методикою. Тоді ефект від лікування був би набагато вищим.
Рівнянка Оксана Пацовська — мама шестирічного Павлика — працює за цією програмою вже півтора року і результатом задоволена:
— До того, як використовувати цю методику, ми пробували лікуватися в різних центрах: в Одесі, Кузнецовську, Трускавці і багато де ще. Результат був усюди, але проблема була в тому, що його не вистачало надовго — не більш ніж на місяць, а потім хвороба знову поверталася на той же рівень, на якому була до лікування. Почали займатися по Смолянінову і побачили, що з допомогою щоденних вправ можемо закріпити досягнутий результат. Так, мій Павлик уже намагається сам ходити.
Як на мене, це наймудріша програма, адже вона дозволяє батькам, які відчувають безпомічність перед хворобою своїх дітей, самим допомогти їм і бачити результат своїх зусиль. До того ж, порівняно з лікуванням в інших центрах, вона на багато менш затратна.
Методикою зацікавились не тільки рівненські батьки, а й лікарі.
— Вона є поетапною, тобто послідовною, і тим цінна, — каже дитячий невролог Володимир Горовий. — Іншими словами, згідно з її принципами, спершу дитину вчать сидіти, а потім ходити і т.д. Наступний етап не настає, поки не досягнуть попереднього. Друга її перевага — мінімум медикаментозного втручання, вона орієнтована на те, щоб з допомогою вправ запустити ті рухові механізми, які в дитини з ДЦП заблоковані. Проте програма "Рука — мозок" орієнтована не лише на таких діток, а на всіх, які мають ті чи інші ураження нервової системи після перенесених менінгітів, енцефалітів, тяжких травм і внаслідок генетичних захворювань.
Наших лікарів та реабілітологів дуже зацікавила ця методика. Анатолій Смолянінов запросив нас на навчання її принципів у Братиславу, де він двічі на рік організовує курси для вузьких спеціалістів. А ще ми маємо надію, що він ще раз приїде в Рівне. Попередньо домовились, що через три місяці.
Дарина ГУЗЕНКОВА.
tag:лікування дітей
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686