Немало нарікань вже вислухали працівники "Рівнегазу" від людей щодо нової ціни на блакитне паливо, яка діє з 1 травня. Кажуть, набридло вже виправдовуватися. Тож днями скликали прес-конференцію і розповіли, хто встановлює тарифи і куди йдуть кошти, які рівняни сплачують за газопостачання.
Віталій Зубейко
Віталій Зубейко, заступник голови правління ПАТ "Рівнегаз" з фінансово-економічних питань:
— Люди помилково вважають, що наше підприємство шикує і забирає собі всю плату за газ. Насправді ми отримуємо лише 8,4% від суми. Бо усі кошти розподіляються за схемою, яку затвердив державний регулятор — Нацкомісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Із 1 травня до 1 жовтня споживачі сплачують 7,188 грн. за один кубометр газу. Як ділиться ця сума? Все просто: 5,04 гривні забирає власник газу НАК "Нафтогаз України", ще 1,4 гривні іде до бюджету (ПДВ та цільова надбавка на природний газ), 14,4 копійки отримують ПАТ "Укртрансгаз" та інші компанії за послуги з транспортування магістральними газопроводами. Все, що залишається нашому підприємству, — це 60,3 копійки за послуги з транспортування і постачання газу розподільними мережами. Це покриває витрати "Рівнегазу" всього на 65%, а нам же треба платити зарплату 1,5 тисячі працівникам, утримувати аварійно-диспетчерську та абонентську служби, проводити ремонти, оплачувати електроенергію, пально-мастильні матеріали та ін. Звідси мільйонні збитки, а компанія не може утримувати газотранспортну систему Рівненщини у належному стані.
Руслан Пархомець, начальник економічного відділу ПАТ "Рівнегаз":
— Сільське населення платить сумлінніше, ніж мешканці міста, де боржників більше. Але загалом ситуація у нас не найгірша — у травні проплата за газ по області становила 95%. Що буде у червні — побачимо. Нині клієнтами ПАТ "Рівнегаз" є 255 тисяч сімей та понад 4 тисячі промислових, комунально-побутових та бюджетних підприємств області. Всього за цей рік по Україні споживачі сплатять за газ приблизно 245 млрд. грн.