Художниця з Млинова пише ікони на дошках з ящиків від боєприпасів

886 0

Ми у соцмережах:

Художниця з Млинова пише ікони на дошках з ящиків від боєприпасів

На Рівненщині художниця Ніна Августін пише ікони на дошках з ящиків з-під боєприпасів. Їх привозять волонтери з передової. Деякі – посічені осколками, інші - пробиті кулями.

 Жінка розповіла:

«Насправді схожий проєкт реалізовує подружжя київських художників. Мені ця ідея запала в душу. І я теж вирішила спробувати. Звернулася до волонтерів, тож вони передали ящик з-під боєприпасів. Розбирати його доволі непросто. Також доводилося і осколки з дерева витягати. Потім обробила його миром, яке дав мені священник, і почала писати. Деякі з ікон я обклеюю тканиною з військової форми. Її теж дають волонтери».

На сьогодні художниця створила вже 6 таких образів. Один із них зараз на передовій. Пані Ніна поїхала у село Острожець на вшанування пам’яті захисника, який загинув в Ілловайському котлі (то були роковини його смерті). Туди прибули і його побратими. Саме їм жінка передала ікону «Ісус Христос в терновому вінці».

Ще одну роботу з цієї серії Ніна Августін передала на благодійність. Інші 4 ікони прикрашають Свято-Михайлівську церкву в Млинові.

Художниця має бажання і далі працювати у цьому напрямі. Їй лише потрібні ящики з-під боєприпасів.

«Ідея в тому, щоб показати: те, що несло війну та смерть, може перетворюватися на духовність і життя», - пояснює Ніна Августін.

До слова, художниця є авторкою серії полотен «Українська Голгофа». Це портрети бійців із Млинівського району, які загинули у російсько-українській війні на Сході нашої держави. Їх жінка подарувала родинам захисників.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також