У декларації майже усі 26 суддів Рівненського апеляційного господарського суду вписали новорічні подарунки вартістю 24 гривні — саме стільки коштував пакунок цукерок для дітей. У декого, щоправда, були й інші дарунки — у когось на 700 тисяч гривень, у когось — майже на три мільйони. Кажуть, від багатих родичів. Чи відверті і чесні були судді, заповнюючи декларації, тепер вивчають податківці та в СБУ.
Два місяці перевірятиме Фіскальна служба України, чи правдиві дані про доходи в деклараціях за 2013 рік вказали судді, звичайно ж, і не тільки апеляційного господарського. Адже з 1 грудня відповідно до постанови Кабміну розпочалася люстраційна перевірка усіх суддів. Це передбачено Законом про очищення влади. Податківці розішлють запити у різні установи, аби звірити, чи нема на суддях зареєстрованого іншого майна і чи всі суми, які були офіційно виплачені, вписані правильно. Якщо будуть розбіжності, суддям нададуть можливість документально підтвердити, що вони були праві. Не вдасться — матеріали передадуть у Мін'юст, який вирішуватиме, чи люструвати суддю, чи ні. Документи рівненських суддів також перевіряє СБУ, шукає, чи не є вони агентами іноземних спецслужб і чи не працювали у СРСР на КДБ. Кожен суддя перед тим, як його документи направляли на перевірку, писав, потрапляє він під закон про люстрацію чи ні. Жоден суддя Апеляційного господарського суду в Рівному не заявив, що є підстави його звільнити.
Найдорожчі подарунки отримали судді
Андрій Василишин, Лариса Сініцина та Ірина Павлюк
Фото:
4vlada.com
З родинами пощастило
Найдорожчий подарунок отримала у 2013 році суддя
Ірина Павлюк — його вартість понад 2,9 млн. грн. Тоді як зарплата за рік становила трохи більше 160 тис. грн. Є в судді 10 соток землі, будинок на 632 м
2, дві квартири. У власності пані Ірини два авто: 7-річне "Subaru Impreza" та чотирирічне "Porsche Cayenne", яке оцінюють у 100 тисяч доларів.
Її колеги кажуть, що подарував і будинок, і дорогий "Порше" пані Ірині її чоловік-бізнесмен. Як розповідають, у той час на бізнес пана Павлюка чинили тиск, а тому він вирішив зробити так, як робить більшість — оформити майно на родину.
Подарунків на 756 тисяч задекларував суддя
Андрій Василишин, син депутата обласної ради Романа Василишина. За рік він отримав 213,5 тис. грн. заробітної плати. У пана Василишина — найбільша квартира серед усіх суддів Апеляційного господарського суду — площею 162,3 м
2, є у нього також гараж на 16,5 м
2.
Андрій Василишин про свої подарунки розповідає, показуючи договір дарування:
— Батьки подарували мені квартиру та гараж. У договорі потрібно було описувати вартість майна, ми вказали точну суму — ось звідти і 756 тис. подарованих гривень. У 2012 році я задекларував лише одну зарплату — 156 тис. грн., а у 2011 році — 716 тис. грн., бо тоді продавав власну квартиру і одержав за неї 560,7 тис. грн. Власного авто не маю — їжджу на "Опелі" батька, бо у нього є службове авто. А дружина моя не працює. Нині проходить люстрація, але, як на мене, потрібен жорсткіший закон. Зокрема, вимагати декларацію про доходи та витрати за 10 років. Я не боюся, наприклад, показати все, що заробив за ці роки. А от ті, хто у Києві, вочевидь, бояться.
Третьою у списку найбагатших суддів за 2013 рік є
Лариса Сініцина. Її дохід за минулий рік становив майже 948 тисяч гривень. З них 333,8 тис. грн. — "дарунки, призи, виграші", 300 тисяч — дохід від відчуження майна, 237 тисяч гривень — зарплата, майже 2 тисячі гривень — дивіденди, відсотки і майже 75 тисяч гривень становили "інші види доходів". Є у цієї судді 6,5 сотки землі, три квартири, автомобіль "Opel Corsa".
Мають "інші види доходів"
Суддя
Інна Розізнана задекларувала понад півмільйона гривень доходу: 190,2 тис. грн. — заробітна плата, 216,5 — "інші види доходів", 161,3 тис. грн. — дохід від відчуження майна та ще 3,4 тис. грн. — страхові виплати. Пані Розізнана має 5 соток землі, квартиру площею 102,5 тис. грн. та новеньке авто "Toyota Venza", куплене за 377,8 тис. грн.
Заступник голови Рівненського апеляційного господарського суду
Олег Мельник також отримав у 2013-му "інші доходи" — 2,4 тис. грн. Решта — 213,2 тис. грн. — зарплата. Має суддя невеликий будинок та чотирирічне авто "Honda Accord". А у власності родини значиться будинок на 106 м
2.
Секретар третьої судової палати
Тетяна Філіпова заробила 252,5 тис. грн.; 51 тис. грн. — "інші доходи", які — суддя не уточнює. На рахунку у банку пані Філіпова має майже 150 тис. грн. У неї є дві квартири та новенький автомобіль "Volkswagen Golf".
Суддя
Лариса Бригинець у 2013 році отримала 239,1 тис. грн. зарплати та 41,6 тис. грн. пенсії. Має суддя 12 соток землі, будинок площею 300 м
2 та дворічне авто "Toyota".
Майже 147 тис. грн. задекларувала суддя
Антоніна Гулова як "інші види доходів". Окрім того, у неї було 234,3 тис. грн. зарплати та 443 грн. доходу від передачі в оренду майна. 93,3 тис. грн. суддя тримає на банківському рахунку. Пані Гулова має більше гектара землі, невеликий будинок та квартиру.
Суддя
Оксана Демидюк у своїй декларації вказала, що отримала 226,3 тис. грн. зарплати та 34,2 тис. грн. іншого доходу, має земельну ділянку 10 соток, квартиру площею 52 м
2 та трирічний "Ford Focus".
Анжела Маціщук задекларувала 3,5 тис. грн. "інших доходів" та 255,8 тис. грн. зарплати. Є у неї квартира на 50 м
2 та семирічний "Seat Altea".
Живуть на одну зарплату...
Молодий заступник голови Рівненського апеляційного господарського суду
Михайло Петухов за 2013 рік задекларував лише 210,5 тис. гривень заробітної плати та шестирічний автомобіль "Mitsubishi Lancer". Тільки 225,6 тис. грн. зарплати отримала суддя
Олена Крейбух, але вона має 10 соток землі та дві квартири. Її колега
Ганна Олексюк теж вписала у декларацію одну зарплату (240,6 тис. грн.) та маленьку квартиру на 19 м
2.
Суддя
Михайло Юрчук задекларував також одну зарплату — у 2013 році отримав майже 233,7 тис. грн. Окрім того, він є власником восьмирічного "Volkswagen Touran". Родина ж має житловий будинок на 219 м
2.
Секретар першої судової палати Рівненського апеляційного господарського суду
Василь Грязнов за 2013 рік задекларував понад 225,4 тис. грн. доходу. Майже все — зарплата, ще 219 грн. — дивіденди та відсотки, бо має секретар суду 4 тис. грн. на рахунку у банку. Є у пана Грязнова також квартира на 58,5 м
2, гараж та шестирічний автомобіль "Seat Toledo". Секретар другої судової палати
Костянтин Огороднік за рік отримав близько 210,6 тис. грн. зарплати і має лише одну квартиру на 96 м
2.
Суддя
Галина Бучинська задекларувала 153,8 тис. грн. доходу за 2013 рік. У пані Бучинської є дві квартири, а також гараж та шестирічний автомобіль "Hyundai Tucson".
Алла Гудак задекларувала 220 тис. грн. зарплати. Живе суддя у квартирі на 66 м
2 та їздить на трирічному "Hyundai ix35".
Юрій Демянчук, який до квітня очолював суд, задекларував 321,2 тис. грн. доходу, з яких майже все — зарплата. У нього є сім соток землі, житловий будинок на 300 м
2, половина якого належить дружині, та п'ятирічний "Volkswagen Touareg".
Вікторія Коломис заробила 231,8 тис. грн., але їздить на дворічному "Lexus RX 350", який коштує близько півмільйона гривень. Є у пані Коломис ще 10 соток землі та квартира.
Суддя
Олег Тимошенко у 2013 році заробив 211,2 тис. грн., майже усе — зарплатня. У пана Тимошенка є квартира та автомобіль "KIA Magentis".
Марія Миханюк отримала у 2013 році 198 тис. грн. зарплати. Живе суддя з дитиною у квартирі площею 100 м
2. Суддя
Віктор Саврій задекларував лише 217,8 тис. грн. зарплати. Зате у його родини є два авто, 5 соток землі та квартира на 82 м
2.
Суддя
Сергій Дужич отримав за рік 268,3 тис. грн. зарплати, є у нього невелика квартира, гараж та два авто — 14-річне "Dodge Ram Van" і шестирічне "KIA Carnival".
Юлія Мамченко отримала торік 166,4 тис. грн. заробітної плати. Має суддя квартиру на 67 м
2 та офісне приміщення площею 87 м
2.
Голова Рівненського апеляційного господарського суду
Григорій Савченко також задекларував майже одну зарплату. Отримав за свою роботу він 289,5 тис. грн. У голови суду є 15 соток землі, незавершене будівництво, квартира, гараж, літня кухня та нежитлове приміщення. Їздить пан Савченко на автомобілі ВАЗ-2108, який є ровесником незалежності України. Родина головного судді Апеляційного господарського суду задекларувала 20,6 тис. грн. доходу. У дружини та доньки є 10 соток землі та цінні папери на 871 грн.
Коментар Григорія Савченка, голови Рівненського апеляційного господарського суду:
— За 30 років роботи ні на будинок не заробив, ні на авто краще. Років 10 тому купив за 5 тисяч гривень земельну ділянку в селі. Думав будуватися, але потім зрозумів, що не потягну. Поставив тільки літню кухню, але в декларації вписую, що є незавершене будівництво, а то будівельні матеріали на подвір'ї стоять, не хочу, щоб були потім претензії. Живемо ми лише на заробітні плати. В доньки є земельна ділянка — дісталася у спадок від бабусі в селі. Ми туди й не їздимо.
Судді свої декларації заповнюють самі, тож навіть не знаю, які у них доходи. Якщо вписана велика сума, може бути, що родичі дарували житло чи авто. А новорічні подарунки вписувати почали віднедавна, бо був казус, що звинуватили у приховуванні інформації про цукерки, видані від соцстраху.
У зв'язку із законом про люстрацію ми направили усі документи щодо суддів до правоохоронних органів, СБУ та фіскальної служби. Вона має перевірити, наскільки декларації суддів відповідають дійсності.
Алла САДОВНИК.