У кожного харчового продукту є свій термін придатності. Навіть ті, які, здавалося б, можуть стояти роками — теж псуються. Особливе значення має і те, в яких умовах утримуються продукти і в яких ємностях зберігаються.
Сіль, цукор, спеції
Сіль і цукор можуть зберігатися багато років, але є умова — герметичний контейнер і сухе місце. Спеції потрібно зберігати в спеціальних контейнерах, у сухому і темному місці, якомога далі від плити та радіаторів опалення. Від тепла спеції втрачають свій аромат. При правильному зберіганні спеції можуть зберігати всі смакові якості до двох років.
Макарони та крупи
Крупи можна зберігати в ємностях з кераміки, скла і навіть пластику. А також у полотняних мішечках, які попередньо вимочують у соляному розчині та обробляють праскою.
Скільки можна зберігати крупи:
♦ Рис до 1,5 року
♦ Пшоно — 4 місяці
♦ Гречка — 20 місяців
♦ Манка — 14 місяці
♦ Геркулес — 5 місяців
♦ Макарони — 3 роки
Макарони повинні зберігатися в сухому місці та в герметичному контейнері. Температура в такому випадку не має значання.
Борошно
Герметична банка з гумовими прокладками, які забезпечують щільне прилягання кришки, або лляні мішечки, попередньо просочені в соляному розчині — ось що підійде для зберігання борошна. Борошно боїться сонця, вологи, перепадів температури та не любить сусідства з пахучими продуктами.
♦ Пшеничне борошно вищого ґатунку — до 12 місяців
♦ Житнє борошно — до 6 місяців
♦ Цільнозернове борошно — до 3 місяців
♦ Гречана мука — до 6 місяців
♦ Рисове борошно — до 9 місяців