Скільки повинна одержувати непрацююча мама?

3240 0

Коли жінка іде в декретну відпустку з роботи, то це подія для всього колективу. Товариші по службі скидаються на подарунки мамі й немовляті, а бухгалтерія регулярно виплачує декретні. Але ж не всі майбутні мами трудяться до появи дитини — хтось вчиться, а хтось і вдома сидить.

«Коли говорять про допомогу на дитину, то постійно ділять жінок на дві категорії: застраховані й незастраховані. А що це означає? Хто вважається застрахованим, а хто ні? Якщо я не працювала до декрету, то скільки я повинна одержувати? І куди потрібно звертатися з цього питання?» — засипала мене запитаннями Ірина Михайличенко з Києва. Відповідно до чинного законодавства статус незастрахованого мають ті, хто не відраховує гроші на обов’язкове соціальне страхування. Як правило, це студентки, жінки, які не працювали до народження дитини, а також жінки-військовослужбовці (з їхнього грошового забезпечення не переказуються суми у Фонд соціального страхування). Крім того, подібний статус є і в приватних підприємців, людей творчих професій, які працюють самостійно, а також юристів, які займаються приватною практикою. Виплати для цієї категорії жінок передбачені такі: допомога по вагітності й пологах — 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб з розрахунку на місяць (102,25 грн.). Допомога нараховується сумарно і призначається жінці в повному обсязі. Крім того, нараховується одноразова допомога при народженні дитини — 764 грн. А допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — 90 грн. Для нарахування допомоги необхідно звертатися в районні управління соціального захисту населення. Допомога призначається на підставі довідки з медзакладу і заяви матері. Крім того, жінка повинна надати документ, який підтверджує, що вона не зареєстрована у Фонді соціального страхування. Це може бути довідка зі служби зайнятості, яка підтверджує, що жінка має статус безробітної, довідка з навчального закладу, або довідка з жеку, якщо майбутня мама не вчиться і не шукає роботу. У киянина Романа виникла така проблема: «Ми з дружиною хочемо розлучитися. У суді нам сказали, що за новим законом можна укласти договір, у якому буде розписане все, що стосується утримання і виховання дитини. Чи допоможе такий договір уникнути судового розгляду і чи потрібно його нотаріально завіряти? Якщо хтось із нас порушить цей договір, то які будуть наслідки?». Ст. 109 нового Сімейного кодексу передбачає укладення договору про участь у вихованні й утриманні дитини. Відповідно до неї, якщо ви маєте дітей, але за обопільною згодою бажаєте розірвати шлюб, ви подаєте в суд заяву про розірвання шлюбу разом з письмовим договором, у який включаються умови про те, з ким з одружених будуть мешкати діти, яку участь у забезпеченні умов життя дітей буде брати батько, який мешкає окремо, а також обговорені його права на виховання дітей. Відповідно до того ж Сімейного кодексу, договір про розмір аліментів повинен бути нотаріально завірений. У випадку порушення його умов виконання буде здійснюватися за виконавчим приписом нотаріуса.


Поділися з нами новиною! Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також