Сміх як наслідок хвороби
28.11.2016 10:48 Адміністратор
2403
0
Ми у соцмережах:
Звернутися за допомогою людей змушують, як правило, будь-які інші ознаки хвороби, але ніяк не сміх. Однак іноді сміх — медичний симптом, який заслуговує на пильну увагу.
Ось приклад: дівчинка почала незвично поводитися: періодично сміятися і кривитися (ніби від болю) одночасно. Лікарі виявили, що у неї рідкісна форма епілепсії, що викликає мимовільний сміх. Потім вони виявили у дівчинки доброякісну пухлину мозку і видалили її. Після операції зник і симптом цієї пухлини — мимовільний сміх.
Хірурги і неврологи неодноразово допомагали людям з пухлинами головного мозку або кістами позбутися мимовільних і неконтрольованих нападів сміху. Річ у тім, що видалення цих утворень виключає тиск на ділянки мозку, які його викликають. Гострий інсульт також може викликати патологічний сміх.
Сміх є симптомом синдрому Ангельмана — рідкісного хромосомного захворювання, що уражає нервову систему. Пацієнти часто сміються через підвищену стимуляцію частин мозку, які контролюють радість. Синдром Туретта є нейробіологічним розладом, який викликає тик і мимовільні вокальні спалахи. Люди з синдромом Туретта, як правило, не потребують лікування, якщо їхні симптоми не заважають повсякденній діяльності, наприклад, роботі чи навчанню. Ліки і психотерапія можуть допомогти пацієнтам мінімізувати ці симптоми.
Сміх може також бути симптомом зловживання наркотиками або хімічної залежності. В обох випадках ушкоджена нервова система подає сигнали, в тому числі і ті, які викликають сміх. Деменція, відчуття тривоги, страху і занепокоєння також можуть викликати мимовільний сміх.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686