Як не захворіти від кондиціонера

729 0

Ми у соцмережах:

Як не захворіти від кондиціонера

Мільйони людей у спеку хворіють на застуду через кондиціонери в автомобілях, офісах та квартирах. Як уникнути цього, запитали у лікарів. Після розмови з ними склали просту пам'ятку, як правильно користуватися кондиціонерами.

Кондиціонер

Не опускайте температуру нижче 22 градусів

У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні — 22-25 градусів. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускати її нижче цих показників. Допустимий коридор — від 20 градусів до 28. Все, що за його межами, завдасть шкоди здоров'ю.

Користуйтеся зволожувачами повітря

Кондиціонери надто висушують повітря, вологість у приміщенні падає нижче від оптимального показника у 60-65%, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття на слизових оболонках (очі, ніс і горло). У закритій кімнаті можна захворіти і з інших причин. У задушливому приміщенні ви можете захворіти зовсім не від кондиціонера, а, скажімо, від вірусу або інфекції. Або у вас може початися алергія на дрібний пил у закритій кімнаті.

Не створюйте протягів

Протяг — в принципі погана ідея, а відчиняти вікна і двері під час роботи кондиціонера точно не варто. У спеку ваш імунітет ослаблений, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань, а протяг підступно діє лише на певну ділянку тіла, і ваша імунна система може «забути» включити там захисні механізми. Це призводить до переохолодження і запалення. Окрім того, спрямований потік холодного повітря може спричинити м'язовий спазм.

Уникайте різкої зміни температур

Варто поступово знижувати температуру у приміщенні, а не включати кондиціонер відразу на мінімум після того, як ви розпалені увійшли з вулиці. Чим меншою буде різниця між температурами всередині та зовні, тим менший стрес для організму, а отже, нижчий ризик загострення хронічних захворювань, наприклад, тонзиліту.

Вночі встановлюйте особливий режим

На ніч варто встановлювати температуру 25 градусів. Уві сні температура тіла фізіологічно знижується. Не варто спати взагалі без ковдри, залиште хоча б тонке простирадло. Якщо у вашому кондиціонері є нічний режим, обов'язково обирайте саме його. А якщо немає, обирайте режим, при якому повітря циркулює під стелею або спрямоване на стіну, протилежну від людини, яка спить, щоб прохолодне повітря розсіювалося. У жодному разі не варто направляти потоки повітря на себе. Дітям, як би їм не було жарко, варто спати у піжамах і нічних сорочках.

Не терпіть холод в офісі

Не варто мучити себе або закутуватись у теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер або хоча б домовтеся про підвищення температури до комфортних для здоров'я 22-25 градусів.

Кондиціонер потрібно чистити

І останнє. Якщо ви не будете чистити регулярно кондиціонер, він з потоками повітря поширюватиме ще й хвороботворні бактерії.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також