Скористатися чужим гребінцем — це нормально чи ні? Наведемо кілька аргументів, які назавжди відіб'ють у вас бажання це робити.
За допомогою гребінця передаються лишайні, грибкові й гнійничкові ураження шкіри, а також короста, лупа і воші. А підступ полягає в тому, що перші ознаки захворювань шкіри голови проявляються не відразу. Так що ви можете навіть і не згадати, що кілька тижнів тому користувалися чужим гребінцем або позичали свій.
Найпоширеніші захворювання, які передаються через гребінець:
Трихофітія — супроводжується лущенням і появою плямоподібних вогнищ сірувато-рожевого кольору з неясними контурами. Волосся при цьому обламується на відстані 2?4 мм від поверхні шкіри.
Мікроспорія — характеризується чітко окресленими кільцями, заповненими шкірочками і бульбашками. Волосся обламується в цьому випадку на відстані 6?8 мм від кореня.
Педикульоз — у волоссі з'являються гниди (яйця вошей). Позбутися від них можна тільки з допомогою спеціального лікування.
Стафілококові інфекції проявляються фурункулами і карбункулами на шкірі. Бактерії можуть потрапляти в кров через мікротравми шкіри і поширюватися по всьому організму.
До речі, забобонні люди вважають, якщо розчесатися чужим гребінцем, то можна забрати всі проблеми його власника собі. З цієї причини багато хто ховає цей предмет від сторонніх очей і нікому не дає.