Чорногорія: країна мальовничих гір і кришталево чистого моря

7649 0

Ми у соцмережах:

Чорногорія: країна мальовничих гір і кришталево чистого моря

Назва цієї країни більш відома як Монтенегро і в перекладі означає Чорна гора. Але дуже помиляється той, хто думає, що там переважає чорний колір, — це країна гір несказанної краси та кришталевого Адріатичного моря. Любителі поєднання гір і моря неодмінно матимуть незабутні враження від споглядання цієї насправді неземної краси. Чорногорія відома своїми розкішними пляжами і дивовижно прозорим морем. Недарма відомий дослідник Жак-Ів Кусто, який бачив у своєму житті безліч райських куточків, стверджував, що частина Адріатичного моря, яка належить Чорногорії, — найчистіша на Середземномор’ї. Неможливо не полюбити ці місця, відвідавши їх хоча б один раз. Справжніх цінителів природи та любителів екзотичного відпочинку тут чекає м’який клімат, тепле море та високі, покриті сосновим лісом гори, а ще — п’янке ароматне повітря, середньовічні міста, овіяні легендами, добрі, гостинні люди і розвинена інфраструктура сучасного туризму.

Чорногорія Назва цієї країни більш відома як Монтенегро і в перекладі означає Чорна гора. Але дуже помиляється той, хто думає, що там переважає чорний колір, — це країна гір несказанної краси та кришталевого Адріатичного моря. Любителі поєднання гір і моря неодмінно матимуть незабутні враження від споглядання цієї насправді неземної краси. Чорногорія відома своїми розкішними пляжами і дивовижно прозорим морем. Недарма відомий дослідник Жак-Ів Кусто, який бачив у своєму житті безліч райських куточків, стверджував, що частина Адріатичного моря, яка належить Чорногорії, — найчистіша на Середземномор’ї. Неможливо не полюбити ці місця, відвідавши їх хоча б один раз. Справжніх цінителів природи та любителів екзотичного відпочинку тут чекає м’який клімат, тепле море та високі, покриті сосновим лісом гори, а ще — п’янке ароматне повітря, середньовічні міста, овіяні легендами, добрі, гостинні люди і розвинена інфраструктура сучасного туризму. Багато хто найбільшим багатством Чорногорії називає її міста. Будва, якій вже понад дві з половиною тисячі років, з її вузькими звивистими вуличками і галасливим нічним життям, володіє незбагненним магнетизмом. Котор з монументальною фортецею Святого Йована, на яку можна піднятися, здолавши 1400 сходинок. Герцег Нові, який називають «ботанічним садом Європи» — колись моряки звозили сюди екзотичні рослини з усього світу. Пераст — єдине місто, яке не змогли захопити турки, коли заволоділи всією бухтою Бока-Котор. Ульцинь — пристань злих піратів, чиї набіги тримали в страху всю Адріатику... У цій країні легко залишити частинку свого серця. Через що ви будете повертатись сюди знову. Чорногорія

Обов’язково відвідайте! Цетиньє Історичним і культурним центром Чорногорії є місто Цетиньє — стародавня столиця Чорногорії. Тут розташований палац короля Миколи і монастир, у якому зберігається нетлінна рука Іоанна Хрестителя, а також музей — резиденція найпопулярнішого правителя Чорногорії Петра Петровича Негоша (18301851). Котор Старовинне місто Котор, яке згадується ще в третьому тисячолітті до нашої ери в Римських хроніках, сьогодні перебуває під захистом ЮНЕСКО. Тут на кожному кроці зустрічається чимало історичних і культурних пам’яток: церква Святого Луки, Палац князя, театр Наполеона, але найвизначнішою є собор Святого Трипуна, побудований в ХІІ сторіччі. Скадарське озеро Територія довкола озера Скадар є національним парком Чорногорії. Скадарське озеро — найбільше на Балканах, з численними острівцями і півостровами. Озеро з чистою прозорою водою має багату флору і фауну. Це єдине місце на півдні Європи, де живуть пелікани. Чорногорія Монастир Острог Це один з найвідоміших монастирів Чорногорії. Він висічений у скелі високо в горах, і перше враження, що складається у відвідувача, — що монастир буквально висить у повітрі. У монастирі зберігаються мощі св. Василя Острозького. Діючий православний монастир є єдиним у світі, котрий, крім православних, також відвідують католики і мусульмани.

На замітку туристу В’їзд у Чорногорію для українських туристів безвізовий, якщо добиратися літаком. Якщо ж подорожуєте автотранспортом, то віза потрібна. Найкращі сувеніри — тамтешнє вино «Вранець» і копчене м’ясо пршут, червоний корал (купувати тільки в магазинах) і надзвичайної краси домоткані скатертини з національним візерунком. У готелях, барах, таксі заведено давати чайові 1015% від вартості обслуговування. Магазини працюють щодня з 6.00 до 20.00, у туристичних центрах — до 23.00, а деякі — цілодобово. Чорногорія Якщо у вас з’явиться бажання помандрувати Чорногорією, можна взяти напрокат автомобіль. Так ви зекономите на вартості екскурсії, яка іноді доходить до 100 євро. Взяти авто напрокат може особа, не молодша 21 року, з водійським стажем не менше трьох років, потрібно також залишити заставу 150300 євро. У Чорногорії функціонують два міжнародних аеропорти — Подгориця і Тіват. Залізниця зв’язує міста Белград і Бар (Адріатика), а поромна лінія Бар — Барі (Італія) працює цілодобово. Відпочинок у Чорногорії пропонують багато турагентств Рівного. У липні проживання без харчування на 10 ночей в приватному пансіонаті в м. Будва коштує в середньому 135-180 євро. Харчування (сніданок, обід, вечеря) на одну людину в день обходиться в 1012 євро. Додатково оплачується проїзд літаком (275 євро) чи автобусом (600 грн. на дорослого).


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також