Хто перетворив будинок на «бомжарню»?

1367 0

Ми у соцмережах:

Хто перетворив будинок на «бомжарню»?

Мешканці «малосімейки» на вулиці Соборній, 275 давно відвикли від зручності у вигляді ліфта, а проблеми з протіканням дахів, труб тощо вимушені вирішувати самотужки. Адже їхній будинок перебуває у власності Рівненського заводу тракторних агрегатів, який вже кілька років як збанкрутував.

Розповідає мешканка будинку Марія Савчук: — Наш будинок — дев’ятиповерховий. У ньому мешкає близько 700 людей. Ми живемо в екстремальних умовах. Будинок — в аварійному стані. Постійно маємо перебої з електропостачанням, проблеми через порвані труби. Жодна аварійна служба міста до нас їхати не хоче, адже ми — на балансі тракторного заводу, а не ЖКП. Усі комунальні проблеми мусимо вирішувати самотужки, бо керівництво заводу на наші звернення не реагує. Ми самі збираємо по квартирах гроші на ремонт дахів, електропроводки, шукаємо і наймаємо людей, які їх зроблять, самі домовляємося про вивезення сміття, шукаємо сантехніків, двірників, електриків. У нас протікає дах, бо вже старий. Тече по стіні аж до першого поверху. Через це все в квартирах вологе, на стінах — грибок. В одній з квартир — нема радіаторів опалення, бо їх порвало, а «аварійка» їхати ремонтувати відмовилася. Окрема мова про ліфт. Він більше 13 років не працює, і з нього за цей час розікрали усі деталі. Я живу на восьмому поверсі і чекаю дитину. Підніматися пішки мені вже тяжко. А що буде далі, коли з’явиться дитина? Не уявляю, як буду зносити коляску, щоб вийти на прогулянку. Ми добивалися, щоб наш будинок передали у міську комунальну власність. Але спочатку завод не хотів нас віддавати, а потім місто не захотіло брати, бо за будинком числився борг. Адже мешканці перестали платити квартплату заводу, бо не отримували послуг. Тепер нам радять створювати товариство співвласників мешканців будинку. Але чи вирішить це наші проблеми — хтозна.

Коментар Анатолій Голобок, голова правління ВАТ «Рівненський завод тракторних агрегатів»: — Із 2003 року завод — банкрут і відтоді не працює. Тому коштів на утримання названого будинку немає. Два гуртожитки підприємства ми віддали у комунальну власність міста. А брати цей будинок влада Рівного відмовилася. Адже він потребує ремонту, і його мешканці заборгували 120 тисяч гривень квартплати. На ремонт дахів, внутрібудинкових мереж названого будинку потрібно близько 300 тисяч гривень. Де мені їх взяти? Вісім тисяч гривень мешканці заборгували ВАТ «Рівнеліфт» за обслуговування ліфтів. Погасити цей борг, щоб відновити роботу ліфтів, завод зможе лише тоді, коли відбудеться санація і підприємство виставлять на продаж. Коли це станеться — невідомо. Все може затягнутися ще на кілька років. Тож користуватися ліфтом найближчим часом мешканцям «не світить». Я не маю права й відремонтувати у будинку дахи. Якось, щоб вийти із становища, дозволив мешканцям зробити ремонт даху за свій кошт, щоб потім зарахувати витрати у вартість квартплати, але потім мав проблеми з податковою інспекцією. Втім, мешканці й самі винні у тому, що будинок — в жахливому стані. Вони перетворили його на «бомжарню», не гасять боргів з квартплати. Та й живуть у будинку в основному п’яниці. Адже тут найдешевше у місті житло, і жінки з усього міста після розлучення купують у цьому будинку своїм чоловікам-п’яницям квартири. Який вихід я бачу? Я вже радив мешканцям створити товариство співвласників. Це єдиний вихід. Вони зможуть укласти угоди про обслуговування з усіма комунальними структурами, в тому числі і з ВАТ «Рівнеліфт». Тоді матимуть зручності, як і інші рівняни. Чи завадять наявні нині борги отримувати послуги? Вони числяться за заводом, а товариство співвласників буде новою юридичною особою, тож не матиме боргів. Але якщо мешканці й після цього не платитимуть за послуги, то їм це не допоможе.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також