Пожирач пилу

4187 0

Ми у соцмережах:

Пожирач пилу

Перед тим, як купувати пилосмок, варто визначитися, який тип прибирання найчастіше потрібний саме вам. На сьогодні існують пилосмоки, здатні здійснювати не тільки сухе або вологе прибирання, а й помити вікна, зібрати з підлоги розлиту рідину й навіть прочистити забиті водопровідні труби.

Сухе прибирання Найпоширенішими побутовими пилосмоками є такі, що здійснюють сухе прибирання. Вони поділяються на звичайні (балонні), вертикальні, вбудовані та прилади-роботи.Звичайні пилосмоки бувають компактними (5-7 кг) — зручні для прибирання на невеликих площах (наприклад, у шафі чи кладовці), ручними — кріпляться зверху чи знизу телескопічної ручки, та «повнорозмірними» (8-9 кг) — мають об’ємніший пилозбірник та більшу кількість функцій. Принцип роботи вбудованих пилосмоків схожий на роботу кондиціонера — основний блок приладу із вбудованим двигуном виноситься за межі приміщення. В стінах, підлозі кімнати прокладають повітряні канали, через які пилосмок і всмоктує повітря. Також у стіну встановлюють автоматичне гніздо для підключення шланга з різноманітними насадками. Такі прилади ефективніші, ніж звичайні, проте коштують вони дорого, а монтувати їх варто під час будівництва будинку, в крайньому разі — під час капітального ремонту. Ще більше вражають уяву пилосмоки-роботи, котрі прибирають квартиру без участі господаря. Проте нині вони є ще надсучасним чудом техніки й надто дорогі.

Вологе прибирання Миючі пилосмоки мають два резервуари з водою: з першого вода, в яку додається засіб для прибирання, розбризкується по кімнаті, другий використовується для всмоктування брудної води. Миючі пилосмоки можуть здійснювати як вологе, так і сухе прибирання, деякі моделі здатні зібрати розлиту на підлозі рідину, наситити приміщення ароматами й навіть прочистити труби, раковину чи ванну. Такі прилади найліпше підходять для генерального прибирання приміщення, чищення килимів та меблів, миття вікон, підлоги та стін, викладених кахлями чи каменем. Не можна застосовувати миючі пилосмоки для чищення натуральних ворсистих килимів, паркету та інших предметів, котрі не люблять вологи. Такі прилади більші за розміром, важчі та енергозатратніші, потребують придбання миючих засобів та особливого догляду. Ще одним недоліком роботи миючих пилосмоків є те, що лише близько 40% розбризканого миючого засобу всмоктується назад приладом, решта осідає на килимі.

Параметри вибору 1. Потужність. Для звичайного побутового прибирання цілком достатньо потужності всмоктування пилу до 300 кВт. Проте якщо підлога вашої квартири вистелена килимами з високим ворсом або ви маєте домашніх тварин з «підвищеною волохатістю», варто вибрати прилад з потужністю від 300 до 450 кВт. 2. Ефективність фільтрів тонкого очищення, котрі відповідають за зменшення до мінімуму кількості частинок, що видуваються з пилосмока, а отже — за чистоту повітря. Їхня ефективність визначається кількістю затриманих найменших часточок — залежно від типу фільтра цей показник становить від 80% до 99,99%, в хороших моделях пилосмоків — 99,97% і вище. 3. Тип пилозбірника. Найдешевшими й найпростішими пилосмоками є прилади із багаторазовими тканинними пилозбірниками. Однак вони менш ефективні — найменші частинки пилу проходять через них як через сито. Крім того, витрушувати пил з тканинних пилозбірників потрібно вручну. Змінні пилозбірники складаються з кількох шарів паперу — тож вони ліпше затримують найдрібніше сміття. Єдиним недоліком є те, що заповнені пилом пилозбірники потрібно замінювати на нові. Пилосмоки циклонного типу пилозбірника не мають взагалі — зібраний пил потрапляє у пластмасовий контейнер, з якого потім його легко висипати, а сам контейнер — сполоснути водою. Проте потужність всмоктування подібних приладів приблизно на 20-30% нижча, ніж у традиційних пилосмоків, а працюють вони дещо гучніше. Пилосмоки з аквафільтром не потрібно плутати з миючими приладами — на відміну від останніх вони мають лише один резервуар з водою, котрий використовується як фільтр, в якому осідають бруд та пил, а очищене повітря виходить назовні. Такі пилосмоки забезпечують високий ступінь фільтрації, водночас зволожуючи повітря. Однак вони є дорогими, важкими та великогабаритними. 4. Трубки всмоктування та насадки. Пилососні трубки для всмоктування пилу бувають пластиковими та металічними, котрі вважаються зручнішими та надійнішими. Залежно від конструкції трубки поділяються на збірні та телескопічні. Зазвичай в комплекті з пилосмоком є кілька насадок, інколи додаткові насадки можна докупити.

Моделі та ціни Вартість пилосмоків залежить від іменитості виробника, системи фільтрації, потужності та можливостей певної моделі. В середньому прилади зі змінними паперовими пилозбірниками можна придбати за 300-600 гривень і вище, набори з п’яти-семи паперових пилозбірників коштують у середньому 17-49 гривень, залежно від фірми-виробника. Найдешевший пилосмок мені вдалося помітити в магазині «Вікотек» — прилад потужністю 1400 Вт виробництва фірми Alise із багаторазовим пилозбірником коштує 169 гривень. Пилосмоки з аквафільтром можна придбати: Alise (потужність споживання електроенергії — 1600 Вт, потужність всмоктування 360 Вт, «Вікотек») — за 839 гривень, Delonghi («Фокстрот») — 1339 гривень. Циклонні пилосмоки без пилозбірників дещо дорожчі — їх вартість становить близько тисячі гривень. Наприклад, циклонні моделі виробництва Sаmsung коштують у «Вікотеці» 1099 та 1299 гривень. Якщо вам важливо, щоб пилосмок займав мало місця, то в «Ельдорадо» нині продається компактний прилад Hitachi (1000 Вт) — гарну циклонну мініатюрність можна придбати за 939 гривень. Вартість миючих пилосмоків розпочинається за межею 1000 гривень. Наприклад, у «Ельдорадо» прилади, що забезпечують вологе й сухе прибирання, коштують: Karcher — 1119 грн., Philips (1400 Вт) — 1389 грн., Philips (1500 Вт) — 1599 гривень, у «Фокстроті» — Delonghi — 1049 грн., Rowenta — 1399 грн. Щодо універсальних прибиральників, то один із найліпших продається нині у «Фокстроті» — німецький миючий пилесмок з аквафільтром Thomas Twin TT (1600 Вт), крім сухого й вологого прибирання, може помити вікна, зібрати бруд чи вологу, прочистити забиті труби. (До речі, саме пилосмоки цього виробника щотижня дарують учасникам популярної програми «Квартирне питання»). Коштує це диво 2299 гривень. А от вертикальних пилосмоків та приладів-роботів у рівенських магазинах не помітно. Натомість можна придбати цікаві технологічні розробки. Наприклад, в «Ельдорадо» за 229 гривень продають схожий на фен пилосмок Philips, що працює на акумуляторах і здійснює сухе та вологе прибирання. Або за 159 гривень — електричну щітку для чищення килимів Elenberg, схожу на звичайну щітку-швабру. Працює щітка від заряду акумуляторів, а зібране нею сміття виймається з двох контейнерів в її корпусі.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також