Сигнали організму: сухо в роті — при діабеті, а білі нігті — при цирозі печінки

10088 0

Ми у соцмережах:

Сигнали організму: сухо в роті — при діабеті, а білі нігті — при цирозі печінки

Часто небезпечні захворювання можуть тривалий час не давати про себе знати. Коли ж симптоми з'являться, хвороба може бути вже сильно запущена або зовсім невиліковна. Але якщо бути уважним до власного організму, можна помітити тривожні сигнали.

Психологія

Малюнок на язиці

Язик в нормі повинен бути м'яким з тонким, світлим нальотом, через який добре проглядається рожевий колір. А ось товстий шар нальоту вказує на різні неполадки. У більшості випадків це симптом порушень функціонування шлунково-кишкового тракту. Наліт жовтуватого відтінку говорить про глосит (запалення язика), коричневий — про захворювання легень. У грудних дітей наліт на язиці може бути ознакою грибкового захворювання. Якщо ж нальоту немає зовсім і язик «лаковий» — це симптом фолієводефіцитної анемії (зменшення гемоглобіну в крові).

Як у пустелі

Постійна сухість у роті вказує на порушення вуглеводного обміну, підвищений цукор в крові, а також є першою ознакою цукрового діабету. Іноді вона може виникати через брак вітаміну В3 (міститься в горіхах, яловичині, м'ясі птиці). А ось потріскані губи вказують на серйозний дефіцит вітамінів А і В2 (рибофлавін). «Запечені» губи — ознака зневоднення, яке може виникати при багатьох захворюваннях, починаючи від підвищеного артеріального тиску і закінчуючи недугами нирок.

Читай по нігтях

Якщо нігтьова пластинка набуває жовтуватого відтінку — це сигнал недуг печінки або легенів. Надмірне почервоніння вказує на хвороби кровотворної системи, синюватий відтінок — на перевтому або серцево-судинні хвороби. Білими нігті бувають при проблемах з печінкою і ураженні надниркових залоз, а блідими і безбарвними — при серцевій недостатності або розвитку анемії. Молочно-білими стають при цирозі печінки, а чорними — при діабетичній гангрені. Підвищена ламкість вказує на недуги щитоподібної залози, а розшарування — на захворювання ендокринної системи. Поперечні борозенки на нігтях можуть з'являтися через авітаміноз, внаслідок поганого травлення.

Трохи про набряклість

«Припухлі» вранці повіки вказують на надлишок рідини в організмі, а синці під очима — на інтоксикацію або глистяну інвазію. Ранкові набряки кінцівок говорять про порушення роботи нирок, а набрякання кінцівок до вечора — про проблеми серця, особливо якщо разом з цим виникає задишка і безпричинна слабкість. Також нижні кінцівки можуть набрякати при варикозному розширенні вен: тоді симптоми будуть з'являтися після ходьби. Особливо небезпечними є алергічні набряки: вони розвиваються дуже швидко і можуть призвести до незворотних наслідків. Ще набряки можуть бути пов'язані з порушенням функції печінки. Наприклад, набряклий живіт є ознакою асциту (скупчення рідини в черевній порожнині). Причиною цього найчастіше є патології печінки, рідше — такі тяжкі недуги, як пухлини.

Несвіже дихання

Перш за все неприємний запах з рота виникає при ушкодженнях зубів. Якщо він з'являється тільки вранці — це ознака порушень роботи і захворювань шлунково-кишкового тракту. При рибному запаху треба перевірити печінку, при аміачному — нирки. Гнильний запах може виникати при хронічному бронхіті та інших інфекціях дихальних шляхів. А ось при солодкуватому фруктовому запаху слід здати аналіз крові на цукор (можливий діабет).

Дзеркало душі

Будь-які зміни кольору склер — ознака порушень в організмі. Якщо білки очей стали жовтуватого відтінку, вірогідні хвороби печінки. Червоні очі вказують на підвищення тиску, а чітко видно судини — на запалення кон'юнктиви. Рожевий колір може з'являтися при запаленні судин склер, так званому склериті. Чутливість очей до яскравого світла найчастіше виникає при вірусних інфекціях. Але якщо вона супроводжується болем, то це може бути ознакою захворювань самого ока (наприклад, сітківки або кришталика).

Карта організму

Нею є шкіра нашого обличчя, де кожному органу відповідає певна ділянка. Наприклад, червонуваті висипання на лобі вказують на проблеми з печінкою і шлунком, ближче до носа — на ниркову патологію. Якщо прищі з'являються в ділянці щік, необхідно перевірити легені, а якщо білясті висипання — кишечник. Червоні прищі на скронях — сигнал наявності проблем з жовчним міхуром. Також прищі на обличчі можуть бути при інтоксикації. Наприклад, при тривалих запорах токсини отруюють організм і починають виділятися через шкіру. Її сухість може виникати при нестачі вітамінів А і В2, а також при грибкове захворювання.

Серцева катастрофа

Справжньою катастрофою XXI століття медики називають інфаркт і інсульт. Про наближення нападі можна дізнатися заздалегідь: на це вкаже сильна втома, постійна нестача повітря, млявість, неприємні відчуття в грудях, запаморочення і холодний піт. При звичайних інфарктах, як правило, дуже виражені болі. Але бувають і німі інфаркти, єдиними симптомами яких є різка слабкість, пітливість, задишка. А ось при інсульті можливі також порушення мови і погіршення навичок (наприклад, застібання ґудзиків).

Дуже жарко

Підвищену пітливість називають гіпергідрозом. Найчастіше вона є ознакою зниження функції щитовидки. Також вона може вказати на порушення функціонування вегетативної нервової системи. Піт на лобі може з'являтися під час сильної інтоксикації, а ось частий рясний нічний піт свідчить про сильному нервовому виснаженні або про наявність в організмі інфекції.

Cторожові пости

Так можна назвати лімфатичні вузли. Якщо інфекція потрапляє в організм, вони виробляють лімфоцити, щоб не дозволити бактеріям поширитися, тому їх збільшення говорить про те, що організм включив процес захисту. Причому він може початися при різних захворюваннях — починаючи застудою і закінчуючи туберкульозом. Якщо лімфовузли збільшилися при ГРВІ, переживати немає приводу. А ось у разі відсутності інших симптомів необхідно звернутися до лікаря.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також