У ті ж комітети — на другий термін

993 0

Ми у соцмережах:

У ті ж комітети — на другий термін

У Верховній Раді депутатів від Рівненщини — вісім. Всі вони уже працюють в парламентських комітетах. Двоє з них, які обрані депутатами на другий термін, працюють в тих же комітетах, що й раніше.

Нардеп Олег Осуховський, вдруге обраний від Рівного, знову став членом Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Не змінив комітету і Юрій Вознюк, вдруге обраний від 153-го округу. Але цього разу став заступником голови Комітету з питань податкової та митної політики. У цей же комітет увійшов і вперше обраний Вадим Сидорчук, який у Верховну Раду потрапив за партсписком "Народного фронту". Народний депутат Олександр Дехтярчук, обраний від південних районів області, працюватиме у Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Василь Яніцький, якого до парламенту обрали мешканці північних районів Рівненщини, став заступником голови Комітету з питань правової політики та правосуддя. У цьому ж комітеті секретарем працює рівнянин Андрій Лозовий, який здобув мандат, пройшовши за партійним списком Радикальної партії. Два уродженці Сарненського району — Сергій Євтушок, обраний від Березнівського, Костопільсокого та Сарненського районів, і Віталій Корчик, який у парламент пройшов за списком "Народного фронту", — працюють у Комітеті з питань транспорту. Є у Верховній Раді і депутати, які хоч Рівненщину покинули давно, але мають до неї стосунок. Так, лідер Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко потрапив у Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. А Олександр Абдуллін, який свого часу був нардепом від північних районів області, а останні скликання проходив у парламент за списком "Батьківщини", став членом Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Коментарі

Юрій Вознюк:
- Під час роботи у Комітеті податкової та митної політики у попередньому скликанні я напрацював сім законопроектів. Деякі пройшли розгляд у комітетах, але їх потрібно перереєстровувати по-новому. Буду працювати над їх вдосконаленням. Мій комітет найбільший і користується великим попитом. Я тепер заступник голови, тож матиму більше повноважень. Мої законопроекти локального характеру. Два із них вважаю терміновими. Так, один стосується виробників скла, зокрема великого підприємства в моєму окрузі - ЗАТ "Консюмерс-Скло-Зоря". Кальциновану соду для виробництва скла воно закуповувало в Криму. А тепер мусить возити з-за кордону і платити 5% мита. Мій законопроект відміняє це мито. Інший проект - аби всі лотереї в країні були державними.
Сергій Євтушок:
- Представників "Батьківщини" у парламенті 18, а комітетів - 27, тож вибір у нас був великий. Мені запропонували бути членом комітету з питань транспорту, я погодився, оскільки Сарни - важливий транспортний центр. Окрім того, поки був міським головою, з проблемами доріг став на "ти". Як на мене, витрачання коштів на поточні ремонти доріг - це злочин, викидання грошей на вітер. Потрібно змінювати законодавство, шукати фірми, які готові за менші суми, без "відкатів" робити шляхи капітально. Окрім того, хочу розібратися із залізничним транспортом. Мене цікавить, чому зняли з рейсів потяги, що користувалися популярністю і які, зокрема, їхали через Сарни. Окрім того, вже підготував три законопроекти. Один має зменшити терміни виплати коштів страховими компаніями від 90 до 30 днів. Бо не логічно, коли, наприклад, авто потрапило у ДТП, чекати три місяці, аж поки надійдуть кошти, аби його можна було відремонтувати. Також маю проект закону про бурштин, який дозволить непромисловий видобуток цього каменю, але лише у тих місцях, де його уже видобувають. Про нові території йтися не може. Втім, цей закон ще хочу обговорити із бурштинокопачами. Третій законопроект стосується спрощення видобутку надр: глини, піску. Щодо Віталія Корчика, то лише від вас почув, що буду з ним в одному комітеті. Я лише знаю, що є такий народний депутат. У Сарнах це поширене прізвище, але сам Віталій мені не знайомий.
Віталій Корчик:
- Комітет обрав сам, адже маю вищу освіту у цьому напрямі - закінчив Українську державну академію залізничного транспорту у Харкові, факультет автоматики, телемеханіки та зв'язку на залізничному транспорті. Ідей для законопроектів маю вдосталь. Я після закінчення 9-го класу загальноосвітньої школи у Сарнах вчився у вищому професійному училищі у цьому ж місті. Після цього - у вищезгаданій академії, залишився працювати у Харкові, але не за фахом. У 2011 році переїхав до Києва, згодом працював у громадській організації "Фронт змін", а також займався партійним будівництвом в однойменній партії. Працював на виборчу кампанію 2012 року. Потім був Майдан. Я мав був залучений до організації роботи сцени Майдану. Опісля співпрацював з Ігорем Ждановим. Те, що пройшов за списками "Народного фронту", було для мене не несподіванкою, але радістю, адже ми працювали на результат усією нашою командою, віддано та натхненно, викладалися по повній і завдяки правильно побудованій роботі кожної з наших структур та лідерів списку ми й отримали такий результат. Із Сергієм Євтушком тепер в стінах парламенту будемо бачитися частіше, нам є про що говорити, над чим працювати. В Сарнах буваю, адже там живуть мої рідні. Останній раз був три тижні тому. Провідував бабусю та їздив на прогулянку з похресниками до Клесівського лісництва.
Олег Осуховський:
- Я свідомо та цілеспрямовано знову обрав для роботи комітет з питань запобігання та протидії корупції. Нинішня ситуація в Україні складається таким чином, що одним із внутрішніх ворогів для держави є корупціонери та хабарники, які за певну суму готові навіть до зради національних інтересів. Саме через таких людей нині і економіка України, і обороноздатність в стані занепаду. Загалом протягом минулого скликання напрацював 33 законопроекти. Найбільш відомими серед прийнятих є закони "Про очищення влади", "Про відновлення довіри до судової влади", що покликаний провести спецперевірки суддів на професійну придатність, ряд змін до Кримінального кодексу, що ввели поняття "посібник терориста" та розширили можливості для затримання таких пособників та інших колаборантів на сході України. Окрім того, фракція "Свободи" та я особисто працювали над створення Національного антикорупційного бюро - спеціального нового незалежного органу, що покликаний боротися із корупцією у всіх галузях. Готую закони про подолання системної корупції, зокрема про повернення фінансів із офшорних зон, відкриття первинного власника капіталу, низку змін та поправок до кримінального кодексу, що унеможливлюють махінації з цінними паперами та посилюють відповідальність за корупційні дії. В планах також є внесення змін до законів "Про очищення влади" та "Про національне антикорупційне бюро", оскільки в чинній редакції є досить лояльними.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також