Як правильно застосовувати жарознижувальні препарати
08.12.2016 07:01 Адміністратор
1576
0
Ми у соцмережах:
Часто гострі респіраторні вірусні інфекції супроводжуються високою температурою. Однак не завжди таку температуру потрібно збивати. Слід усвідомити, що підвищення температури — це захисна реакція організму, за допомогою якої вдається уповільнити ріст патогенних збудників.
Крім того, підвищення температури справляє стимулювальний ефект на імунну систему: посилюється вироблення інтерферону — комплексу білків, що володіють противірусною дією. Іншими словами, висока температура — це ознака того, що організм посилено бореться з інфекцією. Якщо температуру збити, то ми «зіграємо на руку» вірусам і бактеріям.
Вважається, що температура тіла до 38-39 градусів за Цельсієм не потребує зниження, якщо, звичайно, хворий нормально переносить такий стан. Якщо ж підвищення температури супроводжується вираженим больовим синдромом та іншими тяжкими симптомами, то температуру можна збивати. Додаткові дози жарознижувальних лікарських засобів рекомендується приймати тільки після повторного підвищення температури. Як правило, потреба в прийомі жарознижувальних препаратів не перевищує двох разів на добу.
Застосування жарознижувальних препаратів з антибіотиками не бажане, оскільки часто основним критерієм ефективності антибіотиків є саме зниження температури. Однак в деяких випадках доводиться застосовувати ці препарати одночасно.
При виборі жарознижувального лікарського засобу потрібно враховувати ефективність і безпеку препарату. Попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем. У дитячій терапевтичній практиці найбезпечнішими можна вважати жарознижувальні засоби на основі парацетамолу. Для дорослих можливе застосування інших препаратів за показаннями.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686