Зміна погоди викликає метеоневроз

1459 0

Ми у соцмережах:

Зміна погоди викликає метеоневроз

Після спеки — обвал температури до 15 градусів. Наш організм прагне протистояти перепадам тиску — перебудуватися. І ця адаптація полягає в тому, що судини починають стискатися або розширюватися. І якщо одні люди без особливих проблем і нездужання переносять незначні зміни температури, то для інших це може стати суцільною катастрофою.

Найважче переживають зміну погоди сердечники, люди з порушенням кровообігу, гіпертоніки і гіпотоніки, а також діти і літні люди. В першу чергу на зміну атмосферного тиску реагують судини головного мозку, які, відповідають за роботу решти органів. З’являються неприємні симптоми — головний біль, запаморочення і загальна слабкість. Надниркові залози у великих кількостях викидають в кров адреналін — гормон стресу, тому підвищується дратівливість, знижується працездатність, погіршується увага, підвищується серцебиття, з`являються озноб і проблеми з травленням. Лікарі називають цей стан — метеоневроз. Якщо потурбуватись про свій організм і підтримати його в такі дні — нічого страшного не станеться. Але при недбалому до себе ставленні можна потрапити в лікарню з серйозними проблемами — з гіпертонією і навіть інсультом.

Як протистояти перепадам погоди Якщо ви знаєте свою реакцію на низький атмосферний тиск, перепади температури і магнітні бурі, то краще завчасно прийміть препарати, які стабілізують самопочуття. Тим, хто має будь-які хронічні захворювання, обов`язково слід приймати в дні активної зміни погоди ліки, які запобігають загостренню. Уникайте навантажень як фізичних, так і емоційних, які перенавантажуватимуть і судини, і нервову систему. Не їжте багато, особливо жирних страв: переповнений шлунок призводить до порушення ритму серця і стрибків тиску. Їжте невеликими порціями 4-5 разів на день. Віддавайте перевагу продуктам, багатим вітамінами А, С і Р, які позитивно впливають на функції нервової системи і кровоносних судин — це смородина, лимони, плоди шипшини, щавель, обліпиха, морква, яловича печінка, масло, яйця, ікра. Замініть каву і міцний чай (ці напої збуджують нервову систему) трав`яним чаєм і адаптогенами: відваром шипшини, настоянками женьшеню, елеутерококу, плодів лимоннику. Повністю відмовтеся від алкоголю, який не розслаблює, а активізує центральну нервову систему. Попросіть зробити вам легкий масаж комірцевої зони: він зніме найнеприємніші відчуття в голові (тяжкість, запаморочення, сонливість). Якщо ви відчули різке нездужання (наприклад, підвищився тиск або почастішала частота серцевих скорочень), відкладіть роботу або домашні справи, випийте заспокійливі ліки або 50 крапель корвалолу і приляжте на годину відпочити в темному, провітреному приміщенні. Висипайтесь, бо безсоння підвищує метеочутливість втричі. Якщо вам не вдалося виспатися вночі, обов`язково подрімайте вдень. Щоб легко заснути, прийміть перед сном теплу ванну з травами або сумішшю ароматичних олій (розмарин, лаванда, лимон). Також можна випити на ніч суміш з 20 крапель настоянки собачої кропиви, 20 крапель глоду і 20 крапель валеріани, яка м’яко заспокоїть і допоможе заснути.

Коли слід викликати лікаря — Якщо ваш тиск перевищує 140 на 90 мм рт. ст. — Якщо частота серцевих скорочень вище 120 уд./хв. — Якщо ви відчуваєте дуже сильний головний біль — Якщо ви непритомнієте — Якщо в очах двоїться або німіють будь-які частини тіла — Якщо ви відчуваєте сильний біль в грудній клітці. Ці симптоми — можливі передвісники інфаркту або інсульту.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також