Міськвиконком "подарував" квартиру

1679 0

Ми у соцмережах:

Міськвиконком

Сергій Парчук на початку цього року отримав безкоштовно трикімнатну квартиру у Клевані — як переселенець із Чорнобильської зони. Квартиру вартістю 350 тисяч гривень його сім'ї поза довжелезною чергою тих, хто вже по 20 років чекає на житло від держави, надав Рівненський міськвиконком, виконуючи рішення суду. І тепер проти чиновників прокуратура порушила кримінальну справу. Бо у пана Парчука власне житло вже було.

Окрім Сергія Парчука, квартири у Клевані отримали ще п'ятеро рівнян, переселенців з Чорнобильської зони та постраждалих від катастрофи на ЧАЕС, які також виграли суди. Нещодавно прокуратура перевіряла, наскільки законно люди отримали ці квартири. І таки знайшла порушення. Андрій Забродоцький, прокурор Рівненського району:

— Службові особи виконавчого комітету Рівненської міської ради надали мешканцю області, який переселився з радіоактивно забрудненої території, трикімнатну квартиру, не перевіривши, чи здав він раніше займане ним житло. Як ми з'ясували, житловий будинок з надвірними будівлями цей громадянин на баланс сільської ради на забрудненій території не здав. Зазначені дії службових осіб виконкому Рівненської міської ради спричинили шкоду державним інтересам на суму вартості квартири — 350 тис. грн. Досудове розслідування у кримінальному провадженні доручили здійснювати органам внутрішніх справ.
Наталія Марщівська, начальник Рівненського міського відділу обліку та розподілу житла:
— На міську чергу виділили шість квартир у Клевані. Їх ми і розподілили між людьми, які виграли суди з вимогою надати їм житло раніше. Міськвиконком видав лише розпорядження про надання цих квартир, але ордери на них мали виписувати у Клеванській селищній раді, на чиєму балансі будинки. Ми надіслали туди рішення міськвиконкому з переліком осіб, яким потрібно надати житло, і лист-пояснення, що особам-переселенцям із забруднених територій ордер потрібно видати лише після того, як вони нададуть довідку про здачу попереднього житла. Прокуратура подала неперевірену інформацію, написавши, що це ми мали стежити за цими довідками.
Дмитро Жовтянський, голова Клеванської селищної ради:
— Рішення Рівненського міськвиконкому нам прийшло 31 січня цього року, а лист із роз'ясненням, що ми мали б вимагати ще якісь довідки — 7 лютого, уже після того, як ми вручили ордери на квартири. Про те, що переселенці мають мати довідки про здачу житла, ми просто не знали, тому нашої вини не бачу.
Тим часом Сергій Парчук, який навесні входив у склад люстраційного комітету і є приватним підприємцем, досі живе у Рівному і вже думає, як продати безкоштовно отриману квартиру у Клевані:
— У Вичівці в Зарічненському районі маю будинок, який мені подарували батьки. Але якби тоді сказали, що його потрібно здати, я б це зробив. У Рівному я прожив більше 10 років, довго стояв у квартирній черзі. Але квартиру у Клевані я вже приватизував. У Вичівці будинок та земельна ділянка також належать мені. Як мають мене змусити відмовитися від своєї власності? У квартирі у Клевані не живемо. Я і дружина працюємо у Рівному, тож надалі винаймаємо житло тут. Думаємо продавати квартиру у селищі, але за гроші, які отримаємо, у Рівному точно не знайдемо відповідного для нашої родини житла.
Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також