Настрій створюють звуки флейти, каракулі й гриби

1176 0

Ми у соцмережах:

Настрій створюють звуки флейти, каракулі й гриби

Взимку людині не вистачає сонячного світла, яскравих фарб навколишнього світу та позитивних емоцій. Все це впливає на наш стан як на фізичному, так і на психологічному рівні. Як обдурити природу і зберегти бадьорість тіла і духу?

пишет каракули

Не впадають у сплячку

Організм людини, немов рослина, потребує сонячного світла. Коли його достатньо, рівень мелатоніну не підвищується. І відповідно, не турбує відчуття сонливості. Тому постарайтеся в холодну пору року частіше бувати на свіжому повітрі, особливо в сонячні дні. Піші походи поліпшать циркуляцію крові, а свіже повітря гарантовано додасть енергії. Як правило, взимку через підвищення вироблення мелатоніну сон стає переривчастим. Навіть якщо спите довше, ніж зазвичай, на ранок ви все одно прокидаєтеся втомленими і розбитими. Тому не варто впадати в сплячку — збільшуючи тривалість сну, ви все одно не виспитеся. Тривалість здорового сну повинна залишатися в межах 8-9 годин.

Фабрика ендорфінів

Спорт позитивно впливає на емоційний стан: підвищує настрій, відганяє негативні думки, стабілізує сон. Все завдяки тому, що під час тренувань виробляється гормон щастя — ендорфін. Однак пам'ятайте, що гормон щастя виробляється вже після закінчення вправ. Тому дуже важливо займатися спортом із задоволенням, а не змушувати себе.

"Бадьоре" харчування

У регуляції ферменту, необхідного для вироблення адреналіну і дофаміну (гормонів, що регулюють наш настрій і самопочуття), бере участь вітамін D. Він міститься в кисломолочних продуктах, олії та маслі, морепродуктах. Вітаміни групи В забезпечують функціонування нервових клітин. Наприклад, вітамін В1 необхідний для передачі нервових імпульсів, а В12 сприяє формуванню нервових клітин. У достатку вони містяться в складних вуглеводах: коричневому рисі, вівсяній, гречаній, пшеничній і перловій крупах. Почуватися бадьоріше допоможуть і продукти, багаті вітаміном С (цитрусові, ківі, капуста). Тонус організму дуже залежить від групи мікроелементів. Наприклад, цинк підтримує імунітет і впливає на настрій. Міститься він у телятині, курятині, яловичій печінці, твердому сирі, гречці, вівсянці, грибах. Селен покращує сон і настрій (є в горосі, сирі, картоплі). Необхідний у холодну пору року фосфор (багато в горіхах, шпинаті, яйцях, молоці, м'ясі). Його брак в організмі викликає слабкість. Не забувайте взимку також вживати продукти, які містять марганець: від нього залежить робота центральної нервової системи. Включіть в меню зернові, бобові, зелень.

Арт-терапія

Позитивним ефектом володіють всі кольори веселки, але найкраще із зимовою депресією борються червоний, помаранчевий і жовтий. Якщо ви оточили себе яскравими елементами, але все одно відчуваєте, що сили покидають, беріть олівці чи фарби і малюйте поле з квітами. Якщо ж був важкий день і ви не можете розслабитися перед сном, візьміть олівець якось кольору і папір. Малюйте каракулі і проводьте лінії до тих пір, поки не відчуєте полегшення. Ще один спосіб відпочити — розмальовки-антистрес, які складаються з візерункових абстрактних малюнків: розфарбовування найдрібніших деталей надає розслаблюючий ефект.

Подобається — не подобається

Велику роль у відчутті задоволеності життям відіграє оточення. Задумайтеся, яке відчуття викликають ті чи інші люди, і відсортуйте за принципом "подобається — не подобається". Постарайтеся убезпечити себе від контактів, які породжують негативні відчуття. Але якщо стикатися з неприємним співрозмовником доводиться, знайдіть в оточенні людину, спілкування з якою виправить ваш стан з мінуса на плюс.

Релакс

Цілющим ефектом для емоцій володіють звуки флейти. Меломанів зацікавить наступну вправу: придумайте мелодію, яка передавала б ваш нинішній пригнічений стан, і починайте її наспівувати. Коли через 5-7 хвилин відчуєте імпульс, змініть мелодію на більш радісну. Допомагає боротися з депресією ароматерапія із запахами апельсина і лаванди.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також