Щоб стіл вгинався

1707 0

Ми у соцмережах:

Щоб стіл вгинався

Досвід — не завжди найкращий помічник у приготуванні їжі. Іноді страва, яку готуєш вперше, виходить смачнішою, ніж та, котру готуєш часто, упевнені навіть кухарі "зі стажем". Однак деякі секрети усе ж слід знати. Про них ми запитали у професійних кухарів.

Купуємо продукти Досвідчені кулінари знають: найбезпечніше м'ясо те, котре ще вчора хрюкало і квоктало у сільському дворі. Тож, приміром, у ресторані "Случ", що в місті Березне, намагаються закуповувати м'ясо у сільського населення свого району. — Якщо знаєш людину, в якої купуєш продукт, за якість страви можна не хвилюватися. Тому я намагаюся купувати продукти або у знайомих, або на ринку сільгосппродуктів, — ділиться досвідом шеф-кухар цього ресторану Валентина Карповець. Однак якщо свинину чи курятину можна виростити в селі, то, приміром, морську рибу доводиться купувати здебільшого замороженою. Щоб після розморожування не доводилося викидати цей продукт у смітник, п. Карповець радить звернути увагу на колір та запах мерзлої риби. Жовтий наліт чи підозрілий "нерибний" запах мають насторожити покупця. А купувати рибу найкраще там, де найбільше покупців. Що ж стосується ковбас, без котрих не обходиться жодне застілля, то варто звернути увагу на термін їхньої реалізації. Якщо твердокопчені вироби можна зберігати тиждень, то варені ковбаси — лише добу. У розрізі ковбаса має бути однорідною з рожевим рівномірним забарвленням. Не всі й страви можуть зберігатися більше доби. Це, наприклад, салати з майонезом чи сметаною, кров'яна ковбаса чи страви з напівфабрикатів. Тому аби їжа не залишалася після застілля, у ресторанах намагаються купувати продуктів рівно стільки, скільки потрібно для конкретного бенкету. Це радять робити й іншим.

Готуємо Не існує маринування м'яса за 2-3 години — впевнені деякі рівненські шеф-кухарі. Тож про це варто подбати за ніч до його випікання та подачі до столу. А щоб великий шматок м'яса добре промаринувався, у ньому роблять надрізи і кладуть в них по зубку часнику та лавровому листку. Напередодні споживання готують і фаршировану рибу. А от домашню ковбасу випікають безпосередньо перед подачею на стіл. Якщо перед приготуванням продукт треба розморозити, то робити це краще у холодильнику або ж на холодному повітрі.

Подаємо до столу Сучасні шеф-кухарі часто надають перевагу посуду власного виробництва. Це вирізьблені з гарбузів чи кавунів вази і тарілки або ж кошики, плетені з прісного тіста. І хоча це скоріше елемент декору, однак такий "посуд" у ресторанах використовують для подачі як фруктів, так і різних м'ясних страв. Команда кухарів одного з ресторанів Рівненщини здивувала своїх колег з журі конкурсу кулінарів цікавим оформленням м'ясної страви. Члени журі ніяк не могли зрозуміти, який матеріал використали кулінари для виготовлення пір'я павича, яким прикрасили фаршировану індичку. Виявилося, що це заварне тісто, у котре не поклали масла. Як пояснили кухарі, жир робить тісто крихким, тому пір'я їхнього "павича" поламалося б ще до завершення заходу. Однак скільки б секретів не знала господиня, досвід — усе ж не головне. У цьому впевнений івано-франківський кулінар 24-річний Назар Данилюк, котрий нещодавно побував у Рівному на тому ж конкурсі кухарів і виборов перше місце. — Буває, приготуєш якусь страву вперше, а потім так смачно уже не виходить, — посміхається Назар. — Тож варто експериментувати, і все буде смачно.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також