Суниця, поряд зі звіробоєм, березою, дев'ясилом, ромашкою і подорожником — одна з найбільш використовуваних лікарських рослин народної медицини. Трава і ягоди суниці при тривалому вживанні нормалізують обмін речовин, тому вони ефективні при сечокам'яній і жовчнокам'яній хворобах, подагрі, екземі, при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі, при бронхіальній астмі.
Суниця, поряд зі звіробоєм, березою, дев'ясилом, ромашкою і подорожником — одна з найбільш використовуваних лікарських рослин народної медицини. Трава і ягоди суниці при тривалому вживанні нормалізують обмін речовин, тому вони ефективні при сечокам'яній і жовчнокам'яній хворобах, подагрі, екземі, при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі, при бронхіальній астмі. Суниця заспокоює нервову систему і, в суміші з іншими травами, застосовується при неврозах, істерії і безсонні, а також при неврозах серця і стенокардії, при весняній астенії, недокрів'ї, цинзі й авітамінозах. Настій плодів і листя використовують як засіб, що поліпшує травлення і апетит, при гастритах, ентероколітах, проносах і запорах. Суниця лісова також має деяку жовчогінну та сечогінну дію, додається в збори трав при лікуванні печінки, нирок і при запаленні підшлункової залози. Використовується при маткових кровотечах як засіб, тонізуючий гладку мускулатуру і знижуючий проникність судин. Як зовнішній засіб суниця застосовується у вигляді компресів і полоскань при мокнучих і кровоточивих ранах, екземі, при запальних процесах у горлі і ротовій порожнини, поганому запаху з рота. Суничне листя взимку заварюють і п'ють замість чаю.
Рецепти з суницею
- настій готують з розрахунку 2-3 столових ложок трави на 2 склянки окропу. Настоюють і застосовують звичайним чином.
- приготування настою кореневищ:
заварюється вдвічі слабкіше (1 чайна ложка на 1/4 л води). - приготування настою листя:
2 чайні ложки з верхом листя суниці залити 1/4 л окропу, дати настоятися 15 хвилин, потім процідити. Тричі на день пити по чашці чаю або за потреби, полоскати або промивати горло теплуватим чаєм. - суничний чай:
3-4 ст. л. ягід, квіток і листя суниці, 0,5 л води. Залити рослинні компоненти окропом, поставити на вогонь на 5-10 хвилин, настоювати 30 хвилин. Пити відвар суниці теплим по склянці 3-4 рази як заспокійливий і вітамінний напій. - заспокійливий чай:
2 ст. л. листя суниці, по 1 ст. л. квіток липи, трави меліси. Рослинну сировину висушити, подрібнити. Залити окропом, поставити настоюватися, процідити. Корисний напій при дратівливості, неврозах і безсонні. Його можна давати дітям при підвищеній збудливості.