Хочуть варити цукор

1921 0

Ми у соцмережах:

Хочуть варити цукор

Мешканці села Бабин, що у Гощанському районі, захотіли відродити цукровий завод, який не працює уже два роки, а раніше входив у групу компаній "Інсеко". Адже близько 500 селян мали раніше тут роботу. На сході села зібрали майже півтори тисячі підписів за відновлення цукроварні.

Галина Єхало, секретар Бабинської сільської ради: — У серпні на схід села запросили представників заводу та місцевої влади. Прийшли й ті, хто тут раніше працював. Завод пропрацював 99 років, а спинився — на порозі 100-ліття. В гарячу пору забезпечував роботою 500 людей, наповнював місцевий бюджет. Та ситуація склалася так, що від людей нічого не залежить. Селяни пригадують, як навесні 2012 року була спроба рейдерського захоплення підприємства. Пізніше стало відомо, що це було наслідком суперечки двох його співвласників: одному належало підприємство, іншому — поля, на яких сіяли буряки. Зрештою, приміщення цукроварні було передано "Дельта-банку", перед яким у заводу були несплачені кредитні борги. Тоді Юрій Хомченко, директор заводу, все ще запевняв, що восени у Бабині знову варитимуть цукор. Однак обладнання, яке, до речі, модернізували незадовго до закриття заводу, так і не запрацювало. Банки зараз намагаються продати підприємство, яке перебуває у заставі. І нібито декілька структур зацікавилось ним, та стримує їх від купівлі надто висока ціна. Сергій Дубарець, головний інженер Бабино-Томахівського цукрового заводу: — Порушили питання відновлення заводу, коли почули, що його хочуть продавати частинами. Натомість отримали обіцянку, що приміщення продаватимуть як цілісне підприємство. Ми з цим згодні. Бо головна позиція працівників: щоб цукровий завод працював. Найкраще, аби ним опікувалася держава. Адже за останні 20 років у підприємства чотири рази змінювалися власники. Нині є декілька претендентів на придбання заводу. Проте вирішення питання стримує нинішня суспільно-політична ситуація, що впливає на встановлення ціни на підприємство, котра влаштовувала б і банк, і покупця. Станіслав Липський, заступник голови громадської ради при ОДА: — Уже минув місяць відтоді, як провели схід села і затвердили звернення до голови ОДА. В листі висловили побажання людей, щоб завод викупила держава. Десятого вересня відбудеться засідання громадської ради, на якому знову порушимо це питання. Будемо звертатись до Кабміну.

Анастасія АДАМЧУК.

Довідка "РВ"

Раніше в області працювало шість цукрових заводів: у Шпанові, Мізочі, Бабині, Корці, Оженині та Дубні. Більшість збанкрутували ще раніше, деякі законсервували виробництво, яке стало невигідним. Цьогорічної осені жоден не працюватиме.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також